Září 2017

Fotky ze Středozemě: Meddědův dům

22. září 2017 v 12:54 | Jíťa |  Fotky ze Středozemě
Podzim sice už klepe na vrátka, ale to nám přeci nezabrání vydat se spolu na návštěvu k obdivuhodnému Meddědovi! Třeba pro nás bude mít i pár svých slavných medových koláčků :)

Meddědův dům, který se společnosti Thorina Pavézy stal na pár chvil útočištěm, se nachází na východní straně Mlžných hor blízko kamene Skalbalu. Tuto oblast kožoměnci osídlili ve Třetím věku.

Všechno v tomhle domě, obehnaném dubovým lesem, je poněkud větší, než bychom čekali - každý si tak uvnitř připadá trochu jako trpaslík (i když jím není). Důležitými obyvateli jsou, vedle Medděda, také jeho krásná a chytrá zvířata...


Hobit: fotky ze zákulisí

16. září 2017 v 11:54 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Musím se přiznat, že ač někdy civím, jak vlastně některé scény byly tvořeny, baví mě tyhle fotky hledat. Tak nějak mi víc přibližují samotné tvůrce - štáb, herce a další, kteří za Pánem Prstenů a Hobitem stojí. Vidím na nich, že jejich práce nebyla vůbec jednoduchá... a taky mi tyto záběry přibližují takovou tu "lidskou" stránku věci, rozumíte-li mi :) (Hm, pozoruju, že mám teď problém se vymáčknout :D)

Mám tu tedy nyní pro vás další snůšku fotek z natáčení Hobitů, které sem ulovila na internetu (zlatý google), a které vás snad potěší, pobaví, překvapí a nebo vám vykouzlí alespoň malý melancholický úsměv na tváři :)

Jíťa :)


PJ, Thranduil a Legolas: