Září 2016

Den všeho hobitstva :)

22. září 2016 v 9:45 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
Drazí Ringers,
po roce je tu opět den s krásným datumem 22.9., který označuje jednu významnou událost: Den všeho hobitstva!

Možná by vás mohlo zajímat, proč bylo vybráno právě toto datum... Dnes se ve Středozemi totiž událo více důležitých věcí najednou:

1)Bilbovy narozeniny (a samosebou Dlouho očekávaný dýchánek)
2)Frodovy narozeniny
3)den, kdy se Frodo přidal k poslední cestě Těch, kterří nesli Prsteny do Šedých přístavů
4)Saruman přišel do Kraje
A tak myslím, že právě tenhle den je ideální pro oslavu nárůdku, který je sice vzrůstově malý, ale má velké srdce :) A věděli jste, že Hobbit day se slaví už od roku 1978? :)
O této události se hezky zmiňuje například server Middle-earth News.
Nu, a jak se vlastně takový den slaví? Tož po hobitím: jídlem, pitím, písničkama a veselými setkáními. Můžete se třeba dneska v Praze přidat k lidičkám z Mittalmaru :)
Vaše Jíta ;)
A co oslavit hobití den takhle? :D

LOTR & Peter Hollens

10. září 2016 v 12:17 | Jíťa |  Hudba
Poté, co jsme si tu představili "LOTR tvorbu" Taylor Davis a Piano Guys, se dnes podíváme na dalšího interpreta, který se nebál svým vlastním a tentokrát opravdu originálním způsobem zpracovat některé ze středozemských melodií. A není to nikdo jiný, než Peter Hollens.

Hudba tohoto mladého sympaťáka se nese ve stylu "a-capela", čili veškerá jeho tvorba vzniká pouze za použití hlasu, a ne hudebních nástrojů (což ale nevylučuje spolupráci s některými "opravdovými" hrajícími muzikanty).

Peter má ve svém repertoáru mnoho Prstenovských a Hobitích skladeb, které naleznete dále v článku. Přeju vám příjemný poslech, myslím, že tentokrát to opravdu stojí za to :)

Youtube kanál Petera Hollense je zde: https://www.youtube.com/channel/UCgITW_70LNZFkNna7VsXbuQ


Drinking Medley - moje nejmilejší! :D

Pán Prstenů pozpátku :D

2. září 2016 v 13:58 | Jíťa |  Zajímavosti
Jeden vtípek ulovený na facebooku, který mě pobavil :)


V překladu: "Pokud se podíváte na Pána Prstenů pozpátku, pak je to příběh o tom, jak malý človíček našel super prsten na vrcholku sopky a pak 3 filmy strávil cestou domů, aby svému strejdovi přinesl ten nejlepší dárek k narozeninám..." :D