První kulatiny :)

20. června 2016 v 8:48 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
Drazí Ringers, přátelé, kamarádi, známí, návštěvníci a poutníci,
rok se s rokem sešel a tento blog slaví opět narozeniny. Letos se ovšem jedná o významné výročí: ernil-i-pheriannath.blog.cz dnes, 20.6.2016 existuje již 10 let!


Kdybyste se mě před onimi deseti roky zeptali, na jak dlouho to vidím s existencí právě vytvořeného blogu, řekla bych vám, že na pár let, než se naučím dělat webovky sama. A dneska, po celé té době, kdy už jsem pár webovek udělala, tu stejně pořád sedím u toho samého textovného editoru jako tenkrát, a ťukám výroční článek. :D Postupem času jsem měla sice období, kdy jsem seriózně uvažovala o stěhování na vlastní web, ale pak mě ta myšlenka přešla, ani nevím, proč.

Co mi má blogová éra dala (protože na "vzala" se kromě trochy času nedá odpovědět)? Díky blogu jsem si v mládí a dospívání rozvíjela svůj psaný projev, učila se, jak udělat článek alespoň trochu zajímavým, jak stránku propagovat a kde. Taktéž jsem se naučila hledat informace ve změti internetu, trochu si pocvičovala angličtinu, a sem tam se pokoušela zlepšit své grafické umění při plození vzhledu :D
Zapomenout ovšem nesmím ani na blogové přátele. Někteří z nich už sice neblogují, ale jsme třeba spřátelení na fb a tak se stále trošku sledujeme :) Ráda bych tedy pozdravila Clarett alias Riolku, Caddy, Ynku, Iness, Nazghúla, Silwiniel, Aiwendila, Halfirien, Arwen a Éowyn, Vendy, Kořenku Vendy, a taky celou bandu z Mittalmaru :)
Dokonce - a to bych do svého introvertního já neřekla - jsem se s některými kolem blogu i potkala: nejdřív s Aïwendilem, u kterého jsem byla na premiéře prvních dvou Hobitů a se kterým se občas pořád potkáváme ve vlaku, a dále pak s Mittalmaří veselou skupinkou :)

Jo, a taky mě blog naučil plánovat hooodně dopředu :D Takto jsem si dříve dopředu psávala, jaký článek kdy zveřejím:


Jistě jste si všimli, že od cca půlky roku 2011 došlo k poklesu počtu vydaných článků a také k mojí časté neaktivitě, která trvala, řekněme, někdy do začátku roku 2015. Je to sice smutné, ale je to tak, přešla jsem tehdá na VŠ a vzhledem k zaměření mého studia (Informatika a poté Počítačové a vestavěné systémy) jsem neměla na blog tolik času, jako dřív. Jednak mě zaměstnávaly (a stále zaměstnávají) projekty, a jednak jsem také začala víc existovat mimo svou uzavřenou bublinu: našla jsem si na škole bandu fajnových kamarádů, se kterými dodnes chodíme na pivko, něco si zahrajeme, děláme prázdninové akce a podobně. Tudíž pro mě začalo být důležitější to, že se od komplu po celém dni konečně odlepím a jdu na chvíli ven, než abych ještě přemýšlela o tom, co napsat, kdy to vydat a podobně.
Před rokem mě má poměrně značná neaktivita začala mrzet, a zjistila jsem, že když na to pujdu pomalu a bez nějakých šílených plánů, pujde to i se školou, prací, focením a kamarády. A tak jsem opět trochu přiložila pod kotel a snažím se za měsíc publikovat alespoň jeden článek, a taky víc přidávám na svůj druhý blog, Allarmedar, hlavně fotky a nějaké to povídání ze života a z cest.


A tak to chci udržet i nadále: stále nepravideně přidávat články (a možná se kromě klasických témat, jako jsou třeba Postavy nebo Místa Středozemě, dočkáte dalšího středozemského příběhu, podobně, jako tu přes zimu vycházela Diamanta), občas udělat nějakou akci typu "Ukažte svou LOTR sbírku", navštěvovat oblíbené blogy, a podporovat je v činnosti. Nespěchejte prosím na mě, netlačte. Nikdy jsem odsud neodešla a nemám to ani v úmyslu, protože život bez tohohle místečka by byl o mnoho smutnější. Jen jsem trochu vyrostla, a musím řešit i jiné věci, než jen "co udělá mamka k obědu?" a "jakou knížku si přečtu dál?" nebo "a co napíšu za dva měsíce na blog, aby to tematicky sedělo?" :D

Budu moc ráda za návštěvy, komentáře, rady, tipy, odkazy, příspěvky na fóru či liky na facebookové stránce, a třeba i pozvánky na nějaké reálné akce, když budu moct (a introvertismus nebude mít svou chvilku), pokusím se nějaké veselé setkání navštívit :)

Závěrem článku chci vám všem, kteří jste mým blogem kdy prošli, poděkovat, protože i když jste třeba nezanechali komentář, byli jste příčinou větší návštěvnosti, která mě, stejně jako písemné vzkazy, motivovala (a stále motivuje) k pokračování. :)
Takže: díky moc, přátelé, mějte se krásně, užívejte léto, a pozvedněte pintu piva od Zeleného Draka na oslavu deseti let ernil-i-pheriannath! :)

Vaše Jíťa :)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eärendilka Eärendilka | Web | 20. června 2016 v 15:01 | Reagovat

Wow, gratuluji! :-D

2 Ireth Ireth | 20. června 2016 v 17:25 | Reagovat

Všechno nej ke kulatinám:-) Miluji tohle místo a rozhodně tu hodlám být ještě hodně dlouho:-)

3 Caddy Caddy | Web | 25. června 2016 v 19:01 | Reagovat

Milá Jíťo, 10 let, to je neuvěřitelné! :-) Mám radost, že jsi vytrvala a pořád pokračuješ. Já jsem sice blog přestala psát, ale dál vzpomínám na všechno, co jsem díky němu zažila, uvědomila si, poznala, a na všechny, se kterými jsem se díky blogu seznámila :-) Tak gratuluju a přeju spoustu nápadů a příjemných chvilek tady na blogu.

4 Irith Irith | Web | 26. června 2016 v 11:02 | Reagovat

Tedy, deset let... Je tu vůbec někdo starší? To je... kolik se tady za tu dobu muselo odehrát historie... neuvěřitelné.
A rozhodně moc držím palce dál. Užívej si se svou skupinkou ale zastavuj se i tady.
A to plánování článků mě dostalo. Tohle je přesně ta věc, kterou bych NIKDY nedělala... rozhodně ne déle než týden :-)
Gratuluji!

5 Jíťa Jíťa | Web | 26. června 2016 v 19:25 | Reagovat

Děkuju vám všem! :)

6 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 5. července 2016 v 11:20 | Reagovat

Kořenka Vendy blahopřeje ke kulatinám! :-) Obrovská gratulace a doufám, že tu ještě dlouho s námi vydržíš! ;-) budu se těšit na Tvé další články! Takže hodně elánu do následujících let úspěšného blogování!!!

7 Van Vendy Van Vendy | Web | 25. července 2016 v 22:28 | Reagovat

Deset let, to už je něco! Kolik ti vlastně bylo, když jsi s tímto blogem začínala? A kolik ti to dalo, to už jsi odpověděla.
Přestože mám blogování ráda, docela dost ti schvaluji, že ses odlepila od kompu a ssem tam si zajdeš s kamarády na pivko. Blog a internet je fantastické místo, ale tam venku je skutečný svět a není dobré se mu vyhýbat. Myslím že sis našla dobrý kompromis, protože přestat psát, to by bylo smutné - a když dokážeš sladit vnější svět a blogový svět, tak to nebude mít chybu.
Já jsem ráda, že jsem tě kdysi objevila, už nevím kdy ani kde, ale na tvé stránky jsem chodila ráda a taky na stránky Clarett a Caddy, svého času, obdivovala jsem, jak pěkně se holky vyjadřovaly, v té době, na svůj věk - bylo jim myslím dvanáct, nebo tak přibližně. Podobně zajímavě se tenkrát ukázala i někdejší jedenáctiletá Ebolin, která sice časem měnila několik blogů, ale nakonec zakotvila na blogspotu a píše už pod svým vlastním jménem. A z jedenáctileté holky už je mladá slečna a já vlastně na těchto blogerkách vidím, jak strašně rychle letí čas.
Gratuluji k pěkným kulatinám a držím palce, ať tě nepřejde chuť psát. I v případě tolkienovského světa, kde už hrozí, že se inspirace vyčerpají. Přesto, dosud dokázal hodně dát. :-)

8 Jíťa Jíťa | Web | 26. července 2016 v 15:20 | Reagovat

[7]: Bylo mi 14.5 roku :D a blog jsem založila po víc jak roce, co jsem se s PP seznámila.
Hmm, taky už moc nepamatuju, jak jsme se našly, vzpomínám si jen, jak tak nějak nenuceně pomalinku vznikl můjj oblíbený blogový okruh lidiček, o kterých dodnes ráda slyším :)
Děkuju, vynasnažím se! A řekla bych, že Tolkien je obrovskou inspirací, jednak ke zkoumání jeho vlastního světa, tak k tvorbě nových povídek, obrázků, písniček, setkání, čehokoli! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama