Duben 2016

Ukažte svou LOTR sbírku :)

27. dubna 2016 v 13:06 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
Milí Ringers,
není tomu tak dávno, co jsem na facebookové stránce blogu zveřejnila fotku s částí mojí prstenovské sbírky - hlavně tedy s knížkami. Překvapilo mě, jak moc se tenhle příspěvek stal navštěvovaným, komentovaným a likovaným, a tak jsem si řekla, že by bylo fajn, kdybych vám tu na blogu ukázala své poklady nejen já, ale kdyby jste se i vy pochlubili tím, co doma přechováváte :)
A tak, chcete-li, máte možnost zůčastnit se podobné chlubící akce, jaká tu proběhla kolem Tolkien Reading Day (zadání ZDE, výsledky TU). Nejde o soutěž, ale o sdílení nápadů, inspirací, ukázání ostatním, co máte/děláte/vytváříte :)

Slyšte tedy nyní podmínky:

Máte-li zájem, až do 31.5.2016 23:59 mi na email jitt@vivaldi.net posílejte fotky a případné povídání a popisky toho, co patří k vaší LOTR sbírce.

Vyskytovat se tam může prakticky cokoli - knížky, časopisy, CD, kazety, vstupenky, hry, kostýmy, šperky... Počet fotek prosím kroťte a pokuste se vmáčknout do nějakých 5-6 položek (abychom se tu při závěrečném vyhodnocování vlezli do jednoho článku ;)).
Fotky s klidem zmenšete až na 800x600 px, alespoň se vám vlezou do emailových příloh :D (A stejně je pak na zveřejnění budu zmenšovat, takže mi ulehčíte práci :))

Nezapomeňte připojit své jméno či přezdívku a máte-li, tak také adresu blogu/webu.

! Pokud už jste na své stránce někdy podobnou záležitost podnikli a své úlovky zveřejnili tam, neváhejte a pošlete mi na ten samý email odkaz :)

Článek se všemi došlými příspěvky bude zveřejněn v průběhu června.
Odměnou vám budou obdivné vzdechy ostatních a zajisté inspirace k další tvorbě/čtení/poslouchání/koukání... :)

Vaše Jíťa :)
P.S.: Pro sebe si rezervuji celý jeden článek týkající se mé miláššškovské sbírky, brzy vyjde ;)

Moje troška :D

Celebrían

22. dubna 2016 v 13:06 | Jíťa |  Postavy
Celebrían byla dcerou Galadriel a Celeborna, sestrou Amrotha. Narodila se mezi lety 350-400 Druhého Věku. Její jméno znamená v překladu ze sindarštiny "Stříbrná královna". Se svou matkou žila nějaký čas v Eregionu, odkud spolu odešly do Lórinandu (jeden z názvů pro Lothlorien), a po jisté době se odebraly přes Morii do Roklinky.

Zde se Celebrían setkala s Elrondem, vzala si ho za muže a v roce 130 Třetího věku se jim narodili synové Elladan a Elrohir a konečně v roce 241 Arwen Undómiel. Byla známá také pod jménem "Paní z Roklinky".

Jak asi vypadala? Možná nějak tak? :)

Koncertní a hospodský Gulášek

14. dubna 2016 v 22:01 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
Přátelé,
vítejte u krátkého zprávařského Prstenovského Gulášku, v němž na vás čekají dvě zprávy :)
Vaše Jíťa

1) V červnu bude Praha hostit koncert symfonického orchestru pod vedením Howarda Shora, který se bude věnovat hudbě z filmového Společenstva Prstenu. V únoru roku příštího nás na stejném místě - O2 aréně - čeká podobná akce, tentokrát se ovšem bude hrát soundtrack ze Dvou Věží! Více ZDE.


Fotky ze Středozemě - Osamělá hora

11. dubna 2016 v 16:28 | Jíťa |  Fotky ze Středozemě
Drazí Ringers,
vítejte na dalším středozemském výletu! :)

Osamělá hora, sídlo trpasličího království jménem Erebor, se nacházela na východě Středozemě, daleko za Mlžými horami a Temným hvozdem.
Erebor byl založen Thráinem I., prvním Králem pod Horou, v roce 1999 Třetího věku. Ten také našel v hlubinách Hory Arcikam, králův klenot.
V roce 2770, za vlády krále Thróra (který mimochodem vlastnil jeden ze sedmi trpasličích prstenů moci), postihla Erebor a přilehlé město Dol ohnivá zkáza v podobě draka Šmaka, kterého se podařilo vyhnat až Thorinu Pavézovi a jeho společníkům; Šmak byl poté zabit Bardem z Jezerního města. Po drakově skonu se na úbočí Hory odehrála Bitva pěti armád, kde Thorin padl.
Králem v obnoveném království pod Horou se stal Dáin, Thorinův bratranec ze Železných hor. Za Války o Prsten se bojovalo i zde - v bojích padl právě král Dáin.


Hobit - rozšířené části filmů

5. dubna 2016 v 20:01 | Jíťa |  Videa a Trailery
Milí Ringers,
nevím, zda jste viděli rozšířené verze Hobitů - já zatím to štěstí neměla, a proto jsem byla nadšená, když jsem na youtube našla několik útržků právě těch vystřižených rozšiřuících scén ze všech filmů, které vám v tomto článku přináším (a nejspíš to není poprvé a naposledy) :) Ač bych se nějak snažila, povedlo se mi je seřadit od nejveselejšího videa po to nejsmutnější...


Neočekávaná cesta, v Roklince:


TRD - jak slavíme?

1. dubna 2016 v 19:03 | Jíťa |  Zajímavosti
Milí Ringers,
jak víte, spojila jsem s letošním Tolkien Reading Day možnost pochlubit se tu na blogu tím, jak slavíte tento den vy - viz článek TU. Nečekala jsem, že by se vůbec kdo zúčastnil, a tak mě velice potěšilo, že se přece jen někdo našel a do "inspiračně-chlubícího" článku přispěl! :)