Únor 2016

Píseň na rozloučenou

23. února 2016 v 3:19 | Jíťa |  Poezie a Próza
Sbohem krbe s komnatou!
Ať padá déšť a vichry řvou,
jen nasedni, než se rozední
jsme za lesem a za horou.

Roklinka s elfy čeká nás
na louce, nad níž strmí sráz,
do pustých blat žene nás chvat,
kam pak to neví nikdo z nás.

Nepřítel za námi, před námi děs,
na lůžko postačí zelený les,
až nakonec vše zdoláme přec
a odpočineme od svých cest.
Tak nasedni! Tak nasedni!
Musíme jet než se rozední!


J. R. R. Tolkien
Společenstvo Prstenu

Diamanta: 7

17. února 2016 v 23:01 | Jíťa |  Povídka: Diamanta
V předchozím díle jsme se dozvěděli, co se dělo s Diamantou během bitvy o Minas Tirith. Ovšem rozhodující chíle války proti Mordoru se blíží...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bitva na Pellenorských polích byla dobojována, ale válka o Středozem stále pokračovala, ač se obě znepřátelené strany na malou chvilku stáhly a přeskupovaly své síly. Blížil se však den, kdy se gondorská a rohanská vojska spojila a vytáhla na Černou bránu Mordoru, aby dala naději Frodovi v jeho pouti.

Večer před osudným dnem stála Diamanta na nejvyšším stupni Minas Tirith, a dívala se pod sebe na město. V hlavě se jí honila spousta pocitů a představ.
"Zítra už možná bude všechno jinak. Nebo pozítří. Nebo to snad nikdy neskončí a válka bude trvat až do skonání světa? Co s námi všemi bude, jestli se Frodovi nepovede splnit úkol? Už teď byla bitva krvavá, dlouhá a těžká. Co teprve, pokud by Sauron získal zpět svou veškerou sílu?"
Diamanta se otřásla chladem, ačkoli bylo venku teplo. Snažila se nemyslet na zlo, které se sápe po ní a jejích nových i starých přátelích, ale nešlo to. Stále dokola se jí před očima vybarvoval obraz Peregrina, ležícího v prachu, proklátého mečem, se skelnýma očima. Hrdlo se jí sevřelo.


Hobit: fotky z natáčení

2. února 2016 v 1:20 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Z natáčení Pána Prstenů jsme si zde už uakzovali mnoho fotek, ale co se Hobita týče, jsme poněkud pozadu. Dovolte mi to nyní napravit a ukázat vám prvních pár nalezených fotek (a níže pak i gifů :D), které vám snad alespoň trochu přiblíží dění za kamerami a osvěží vzpomínky na skvělé časy těšení se :)

Dno Pytle:

Bilbo a Glum (Martin Freeman a Andy Sherkis):