Září 2015

Nový Zéland v Time Lapse

28. září 2015 v 1:35 | Jíťa |  Nový Zéland
Nedávno jsem na youtubu hledala inspiraci k mému dlouhodobému projektu - time lapse videu (časosběr, děláte mnoho fotek stejného místa a ono se postupně mění a pak to všecko nacpete do videa) - a narazila jsem na tyto úchvatné snímky zachycující Nový Zéland tak, jak ho snad ani okem nejde postřehnout... Nechte se taky ohromit těmihle záběry :-)
Diamanta: 1

19. září 2015 v 21:14 | Jíťa |  Povídka: Diamanta
Milí Ringers,
tento článek obsahuje první kapitolu mé (zatím jediné opravdu dokončené) povídky o hobitce a hobitovi, kteří se potkali na místě a v čase, kde a kdy by to ani jeden z nich nečekal. Jeho znáte dobře, ona je spíše postavou opředenou tajemstvím - a proto skýtá prostor pro vymýšlení jejich setkání. Není to akční příběh, ba ani ne moc romantický či plný zvratů. Je jednoduchý a prostý - možná proto, že za těmi nejjednoduššími věcmi a gesty se schovávají věci velké a důležité.


Slunce zářilo na obloze na začátku nového dne; jeho paprsky se odrážely od města a krásné bílé věže. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se sem měla obrátit zloba a propuknout velká bitva, jež by rozhodla o osudu lidí. Město se probouzelo a stráže si vyměnily dozor u bran a citadely. Jen stříbrný strom na kamenném nádvoří byl skloněný a kapky jako slzy mu stékaly po uschlých větvích.
Náhle se ozvalo dunění koňských kopyt. Městskými kruhy a jejich branami se prohnal krásný bílý kůň s bíle oděným jezdcem na hřbetě. Lidé se uhýbali a ohromeně sledovali bílého jezdce. Konečně dojel k sedmému kruhu a sesedl z koně. Sundal však malého človíčka, který vypadal jako chlapec, s kudrnatými vlasy a chlupatými velkými chodidly. Hobit. Peregrin Bral, jeden ze Společenstva Prstenu, který přijel spolu s čarodějem Gandalfem Bílým a nepěkným zážitkem s palantírem do Minas Tirith, hlavního města Gondoru, ke správci Denethorovi.
"Gadalfe! To je ten strom, který jsem viděl v kamenu!" "Ano, Gondorský bílý strom. Denethor ovšem král není, je jen správce; a Boromirův otec. Nezmiňuj se o jeho smrti, o Frodovi a Aragornovi taky nemluv! Teď pojď!" odvětil čaroděj.

Mezi rozhovorem, když se Denethor vyptával hostů na události, přišel ke správci malý panoš a přinesl poháry, víno a sušenky. Pipinovi si říkal, že to musí být nějaký syn některého z vojáků, než si všiml jeho bosých chodidel, na kterých byly vidět tmavé chlupy.
"V Gondoru žijí hobiti? To přece není možné…" pomyslel si. Rozhodl se, že tomu musí přijít na kloub, ale únava a hlad mu ten nápad později vymazaly z hlavy.


Pozdně-letní Gulášek

15. září 2015 v 16:15 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
Milí přátelé,
neb se toho kolem děje moc a moc (a to nejen v Ringerském světě), rozhodla jsem se trošku oživit zpravodajsou guláškovskou rubriku a pěkně tu těch pár novinek sepsat. Pohodlně se uvelebte, udělejte si čaj, a poklidně se pohružte do čtení :)
Vaše Jíťa

BLOGOVÉ NOVINKY
A že jich není zrovna málo!
1. Na tomto blogu jsem do galerie nasypala pár obrázků, mírně upravila a přidala odkazy a uvažuju o změně vzhledu (tipy, návrhy?). Též chystám články do téměř všech krutě zanedbávaných rubrik :) A také jsem - naprosto neočekávaně - snad po tisíci věcích dopsala jednu svou LOTR povídku (mnohé díky Irith za nakopnutí k činu)! Ještě ji čeká kontrola a kupa úprav, ovšem ráda bych ji tu zveřejnila - jste pro? :)
2. Trochu větší přeměnou prošel můj druhý blog (Allarmedar) - změna vzhledu, rubrik, a také pojetí náplně. Chci víc psát o tom, co mně praštilo do nosu, proletělo hlavou, ukázat vám zajímavosti všedních šedivých dnů a vytvořit z oné stránky takové pestré místečko :) Z posledních příspěvků bych vás ráda nalákala na "cestopis" o Nízkých Tatrách :)
3. Clarett aneb Rioli se vrací na blogovou scénu! Její nový blog (lépe řečeno útulný pokojíček) můžete nalézt ZDE. :) (Teď mě napadá - Ynko, Caddy, a ostatní, kam jste se mi ztratili?)
4. Dovolím si vás poprosit o malou podporu. Nebýt stránky www.pan-prstenu-film.cz (tehdy ještě hostované na FantasyPlanet), k Pánu Prstenů bych se nejspíš jen tak nedostala. Mám s ní spojené veselé chvilky plné objevování a srandy (hlavně při pročítání komentářů v galerii :D) a dost mě mrzí, že tahle skvělá a kdysi tak živá stránka pomalu ale jistě uvadá - články nikdo moc nečte a proto ani adminy nebaví psát. Prosím, pojďme to fajnové místo zase oživit a znovu zažehnout plameny v jeho krbech a rozeznít smích a třeskot korbelů v jeho (virtuálních) zdech! :)