Červenec 2011

Maorské šperky

31. července 2011 v 23:57 | Jíťa |  Nový Zéland
Možná jste si z dalekých (či blízkých) prázdninových cest dovezli něco hezkého na krk či do uší a to vám teď připomíná všechna ta krásná místa, která jste poctili svou návštěvou. No, napadlo mně vám ukázat, co byste si třeba mohli dovézt z Nového Zélandu a třeba vás tak torchu inspirovat na příští dovolenou :-)
A kdybyste měli velký zájem něco ppodobného vlastnit a máte peněz nazbyt, pak můžete vlézt třeba na www.kiwitreasure.com :)


Třetí Hobití video :-)

22. července 2011 v 11:45 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Mára rë!
Řeknu vám, že mě Peter Jackson hodně překvapil, když vypustil do světa nové video po tak krátké době od toho minulého. Čekala jsem, že než uvidíme pokračování úžasných videoblogů, uplyne v řekách spousta vody.
Ovšem - stal se pravý opak a my tak máme možnost se opět podívat do zákulisí Hobita. Nyní je vše více zaměřeno na trpaslíky - kostýmy, zkoušení, tréningy, přípravy... Krásné bylo, jak jeden z nich říká, že bylo neuveřitelné poprvé vstoupit do Dna Pytle a procházet se v něm. To věřím! :D
Mimo trpaslíků se ve snímku vyskytuje taky Bilbo, Gandalf, Elrond, Galadriel (krásná jako vždycky!) a na úplném konci Saruman! :-)
A aby toho nebylo málo, na NZ zavítal i John Rhys-Davis (Gimli) a ve Dnu Pytle se sešel se všemi trpaslíky (i se svým ,,otcem" - Glóinem), což je opravdu velice dojemná část filmečku.
Teď už se ale pohodlně usaďte a kochejte se :-)Thorin Pavéza!

18. července 2011 v 14:37 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Milí přátelé,
vím, že tu poslední dobou nevyšel žádný pořádný článek, kde byste si mohli jednak počíst a jednak si i něco prohlínout. Není tomu ovšem z důvodu nedostatku materiálu. :) Pravdou je, že je mně taky trochu líto nezveřejnit tady všechny ty skvělé fotky trapslíků a dalších postav z Hobita, které se poslední dobou začaly objevovat - a to zvlášť poté, co museli Ringers tak dlouhý čas čekat a pouze snít a doufat. Ale nebojte se, až odjedu na dovolenou, připravím pro vás něco vydatnějšího ;)
A nyní už: Thorin Pavéza (Richard Armitage) v celé své kráse spolu s mečem Orkristem!
(staženo z www.theonering.net)


Další trpaslíci se představují!

14. července 2011 v 10:46 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Mantúlie, Ringers!
Jak už jsem psala minule - s novinkami o Hobitovi se nyní, po 54 natáčecích dnech a začátku první přestávky, doslova roztrhl pytel. Nejen, že se k nám dostalo druhé video z placu, ale nyní také další dvě fotky s Bifurem, Bomburem, Bofurem, Fili a Kilim!
Teda, řeknu vám, měla jsem (asi jako hodně Ringers) trošku obavy z toho, že se trpaslíci budou až nepřiměřeně podobat Gimlimu a naprosto od sebe nepůjdou rozeznat. Ale dneska musím napsat: Omlouvám se Petere, že jsem pochybovala. Fakt, všimněte si těch propracvaných kostýmů, detailů (třeba těch kuliček z vlny, co má Ori) a velké různorodosti ve ztvárnění jednotlivých trpaslíků! Ovšem ikdyž je každý z nich originální a zdánlivě nepodobný ostatním, je z celé jejich skupiny vidět tu jenotnost! :-)
Vaše Jíťa


Bombur, Bifur, Bofur:
Bombur, Bifur, Bofur

Fili (Dean O'Gorman) a Kili (Aidan Turner) (přiznávám se, že jsem se musela trochu smát :D)
Kili a Fili :-)

No a tady máme jejich přehled i se jmény :-)
trpaslíci

Druhé video z Hobita!

10. července 2011 v 12:21 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Poslední dobou se to novinkami kolem Hobita jen hemží! Nejdřív fotky s Bilbem a Gandalfem, pak s trpaslíky a teď: krásné video z natáčení s pořadovým číslem 2! Máme v něm úžasnou možnost vidět hodně herců, vybírání exteriérů, Bilba, Elronda, záběry z natáčení v halách a když se budete dívat hodně pozorně, zahlédnete i malinkatý kousíček natočeného filmu s Bilbem! :-)
Končí se tím tak první natáčecí blok, který začal 21. 3. 2011 a trval 54 dní. V září se zase všichni sejdou a budou pokračovat. Peter ale ve videu říká, že by se mohlo další nahlédnutí pod pokličku Hobita uskutečnit možná už právě v téhle přestávce, takže se necháme překvapit.
Ale teď už se pohodlně usaďte a vychutnejte si tu krásu... :-)


Seznamte se s Dorim, Norim, Orim, Oinem a Gloinem! :-)

8. července 2011 v 9:54 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
Včera vypustili New Line Cinema a Warner Bros. do světa fotku (zveřejněnou na http://www.theonering.net), na které máme skvělou možnost vidět tři trpasličí bratry takříkajíc v plné polní! Dori (Mark Hadlow), Nori (Jen Brophy) a Ori (Adam Brown) jsou tedy těmi prvními z trpasličí skupiny, se kterými se natáčecí štáp pochlubil světu :-)
No, zase jsme si to čekání trošku zkrátili, ne? :-) Ale musím se přiznat, že s každou další fotkou se těším čím dál tím víc, až bude premiéra prvního dílu! :D


A den poté tu máme novou fotku, tentokrát s Oinem (John Callen) a Gloinem (Peter Hambleton)!

Jste závislí na LOTR? :-)

5. července 2011 v 9:19 | Jíťa |  Zajímavosti
Mantúlië!
Při uklízení na disku mého milovaného PC jsem znovuobjevila tento zajímavý text, který jsem před asi dvěma roky našla někde na internetu. A protože se mně jeho obsah líbil, rozhodla jsem se ho pro vás přeložit a zveřejnit. Tak co, kolik bodů na vás sedí? :-)
Vaše Jíťa
 1. Vlastníte repliku Jednoho Prstenu, máte ho pověšený na řetízku na krku a nedovolíte nikomu jinému, aby se ho dotkl
 2. Toužíte po tom mít špičaté uši jako elfové
 3. Ti, kdo vás znají, si dávají velký pozor na to, aby před vámi neřekli slova jako "meč", "prsten", "pán", "šíp", "chodec", nebo snad "Orlando", protože se bojí, abyste je sáhodlouhle nezačali poučovat o jejich roli a významu v PP
 4. Když mluvíte o něčem, co týká PP, zaberete se do toho tak, že nedokážete používat souvislé věty a skáčete z jednoho do druhého
 5. Když někdo řekne něco nelichotivého o PP, kopnete ho nebo ho hodíte do popelnice
 6. Po tom, co ho hodíte do popelnice, zamumláte za ním: "Blázne Bralovská…"
 7. Porcelánové panenky po babičce dáte do krabice a ve vitríně je nahradíte figurakmi postav z PP
 8. Jste až nepříčetní, když se někdo pokusí oněch figurek byť jen dotknout
 9. Trávíte spoustu hodin na internetu učením elfštiny…
 10. Na konci Dvou Věží brečíte.
 11. Když jste nemocní, civíte do stropu a přejete si, aby přišel Aragorn a uzdravil vás
 12. Váš taťka (mamka, babička…) zná díky vám celé Společenstvo nazpaměť (když ho vůbec neviděl), protože se na něj pořád dokolečka díváte (zvuk se šíří i za zdi obýváku, takže rodinní příslušníci nejméně audio podobě PP neuniknou…) :o)
 13. Každé 2 měsíce si musíte kupovat nové sešity, protože všechny jejich stránky hnedka počmářete. Co to je? Odula! A tady je luk a šípy! Jé, a tady je hobit! ;o)
 14. Když vám někdo řekne, že by z vás mohl být spisovatel, pomyslíte si: "Jako Tolkien…"
 15. O Harrym Potterovi si myslíte, že jsou to knížky pro malé děti

První fotoprojekt pochybné kvality ZDE :-)