Duben 2011

Emiliana Torrini - Gollum´s song

23. dubna 2011 v 8:49 | Jíťa |  Hudba


Where once was light, now darkness falls.
Where once was love, love is no more.
Don't say goodbye.
Don't say I didn't try.
These tears we cry,
are falling rain
For all the lies you told us,
the hurt, the blame.
And we will wait
to be so alone.
We are lost,
We can never go home.
So in the end,
I'll be what I will be,
No loyal friend,
was ever there for me.
Now we say goodbye,
we say you didn't try.
These tears you cry,
have come too late.
Take back the lies,
the hurt, the blame.
And you will wake
when you face the end alone.
You are lost,
you can never go home.
A ještě jedna rychlá zpráva: PJ potvrdil, že by se do Hobita měl vrátit i Ian Holm - Bilbo z LOTR!První video z HOBITA!!!

15. dubna 2011 v 18:25 | Jíťa |  Natáčení - HOBIT
PRVNÍ VIDEO Z HOBITA PŘÍMO OD PETERA JACKSONA!
Bylo 14. dubna - zdánlivě obyčejný všední jarní den, kdy se počasí hezky zkazilo a začalo někde i znova chumelit. Ovšem - a to dělá tento den neobyčejným - na facebookovém profilu Petra Jacksona se objevilo video, které už asi týden sliboval - video přímo z plenérů a natáčení dlouho očekávaného a nezdráhám se říct, že vymodleného, Hobita.
Osobně si myslím, že je skvělé, že se PJ věnuje nejen svému štábu a hercům, ale že myslí i na nás Ringers - jeho věrné fanoušky - a dokáže je při čekání potešit krásnými 10 minutami kvalitních záběrů.
Teď už k videu - je skvělé! Když jsem ho viděla poprvé, bylo to, jako kdybych se tak nějak vrátila domů. :-) Je skvělé znovu vidět, jak Roklinka a Dno Pytle ožívá, jak se všude hemží herci, kulisáci, technika... Mám velkou radost z toho, že kameramanem je opět Andrew Lesnie, bez něho by ta asi nebylo ono :-) Moc se mi taky líbí záběry z Glumova obýváku - jeskyně pod Mlžnými horami. :-) (pozn. schválně, jestli si tam všimnete té flašky)
A když ke konci PJ mluví o tom, jak se rozhodl do toho znova praštit a natočit tyto 2 filmy, bezděčně se mně vybavila slavná scéna z Návratu Krále, kdy Aragorn mluví ke svým mužům před bitvou u bran Mordoru. A dojalo mě to. Moc! :)
Král se vrátil. Tak je to dobré a tak to má být...
(Promiňte mně mé bláboly, ale nemůžu si pomoct, jsem prostě šťastná a po dlouhé době pořádně dojatá :D)Flóra Nového Zélandu

4. dubna 2011 v 10:06 | Jíťa |  Nový Zéland
FLÓRA NOÉHO ZÉLANDU
Mantúlië!
Už dlouho jsme se nepodívali na Nový Zéland, místo natáčení LOTR a v současné době i Hobita. Nyní se to tedy pokusím malinko napravit a představit vám některé zajímavé a pro NZ typické rostlinky...

Země se vyvíjela jako izolovaný botanický region, a díky tomu zde můžeme najít spoustu endemických druhů. Všechny místní dřeviny jsou stálezelené a neopadavé. Pojem native forest znamená les, tvořený stromy jako: rimu, miro, matai, kahikatea, rata, totara či tawa. Naopak pod pojmem exotic forest si Novozélanďan představí uměle vysázený les jehličnanů.
Původní NZ les pokrývá cca 1/4 území, hojně v něm rostou i stromové kapradiny, pnoucí se rostliny a epifity - podobá se tak trošku džungli.

KAURI
Říká se mu král stromů novozélandských lesů. Patří mezi jehličnany, ovšem jehličí nemá. Je to strom oboupohlavní. Jeho dřevo je pevné, měkké, ohebné, dobře opracovatelné, stabilní trvanlivé. Stožáry a ráhna z kauri prý pomohly vyhrát Britům bitvu u Trafalgaru. Pro původní Maory byl kauri stromem posvátným, majícím duši a nadaným božskými vlastnostmi. Největší ofociálně změřený kauri měl obvod kmene 20,12 metrů a jmenoval se Kairaru. Kauri má i své muzeum - Otamatea Kauri and Pioneer museum.

KOWHAI
POHUTUKAWA
PALMA NIKAU


Má karmínově červené květy. Říká se jí Christmas tree, protože kvete o Vánocích.
LENOVNÍK
Má dlouhé mečovité listy (1-3 metry dlouhé).
HLODAŠOVÝ KEŘ
Velmi rozšířený pichlavý plevel se žlutými květy, vysoký 1-2 metry. Na NZ přiemigroval spolu s Angličany.