Prosinec 2010

Slivestrovský gulášek 2010 :-)

31. prosince 2010 v 10:21 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
SILVESTROVSKÝ GULÁŠEK 2010 :-)

Mantúlië, přátelé!
Vítám vás u čtení posledního článku roku 2010 - a opět je to gulášek. :-) Nebudu přehánět ani lhát, když řeknu, že jsem o obsahu tohoto článku přemýšlela skoro celou noc; vážně, pořád jsem probírala, co sem vložit, co napsat... No, nakonec mi LOTRovský svět pomohl a seslal ke mně jednu skvělou zprávu, o které se s vámi na následujících řádcích podělit. K tomu přidávám nějaké to video a něco k zasmání - to přece k Silvestru patří, ne? :-)
Milí přátelé, do nového roku 2011 vám všem chci popřát, aby se vám dařilo, neopouštěla vás dobrá nálada, aby se vás nedržela smůla, abyste potkávali jen samé skvělé lidi (potažmo hobity, elfy a půlelfy) a samozřejmě taky hodně štěstí, zdraví, lásky, víry, odhodlanosti a kuráže. Děkuju vám za všechny komentáře, návštěvy, za podporu, radu, pochvalu i kritiku.
Mějte se krásně!
Vaše Jíťa a Ernil-i-pheriannath :o)

BILLY BOYD SE OŽENIL!!!
Ano, toto je ta skvělá zpráva - Billy do toho praštil a 29. 12. 2010 si ve skotském Glasgow vzal svou dlouholetou přítelkyni Ali Makinon, se kterou má syna Jacka. Billy, přeju tobě i tvé rodině jen to nejlepší na cestě životem! Za zmínku taky stojí, že svatebními hosty byli Elijah Frodo Wood a Dominic Smíšek Monaghan! :-)
Billy se žení :-)

THEY ARE TAKING HOBBITS TO ISENGARD :o)


LEGOLAS - Nic proti Legolasovi, mám ho ráda, ale u tohohle videa se řežu smíchy, zvlášť, když si vzpomenu na Tajné Deníky :-)


A nakonec FRODO - tohle je taky nářez :-D

A kdyby jste se chěli kouknout ještě na něco jiného, zavítejte na Allarmedar - KLIK :-)

Vánoční Gulášek 2010

24. prosince 2010 v 0:01 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
VÁNOČNÍ GULÁŠEK 2010

Mára rë, Ringers! :-)
Tak co, jak se vám dneska vstávalo? Nemohli jste ani dospat, nebo jste celou noc kvůli nervozitě a očekávání probděli? Ať tak či onak, dočkali jsme se. Ano, opět je tu ten nádherný čas, kdy v obýváku voní stromeček a cukroví, smaží se kapr (potažmo file nebo řízek), odevšad se linou koledy, hrajou se hry, sledují se pohádky a každý se už nemůže dočkat večera, až si s rodinou sedne ke stromečku a napjatě bude rozbalovat dárky.
Nevím, jak vy, ale já jsem se Vánoc a prázdnin už nemohla dočkat. Na začátku prosince mi připadalo, že se jich snad ani nedožiju, protože se na mě hrnulo šílené množství práce, do postele jsem vždy padla jako za vlast a noci byly tak krátké... Ne, vážně, jsem moc ráda, že teď nebudu chvíli civět do učení (sice jen tak 3 dny, pak musím zase začít, ale stejně - všechno bude v klidu a pohodě, žádný stres...).
Kiwi :o)
Když jsem přemýšlela, co by mělo být obsahem pravidelného Vánočního Gulášku, nemohlo mě nic napadnout. Múzy si asi daly padla a šly se cpát cukrovím a koukat na pohádky. Ale vážně - vezměte si třeba dění kolem Hobita. Je teď kolem něho nějaký zvláštní klid. Jistě, postupně se sice objevují zprávy, že Hobitín je už skoro hotový, a že ten který herec potvrdil svou účast v roli toho neb onoho trpaslíka. Ale připadá mi to všechno jak klid před bouří. Vždyť za ani ne 2 měsíce by se mělo začít točit! Nemůžu se dočkat, až uvidím první fotky z natáčení, první ukázky, trailery, zprávy... Taky máte takovou radost, že se Hobit po takové době a problémech dostane na stříbrná plátna kin? ;o)
A nyní trošku k blogu samotnému. Za letošní rok zde bylo spácháno kolem 9014 návštěv - a to i z poměrně exotických zemí, jak třeba z Brazílie, Keni, Zairu nebo Maroka :-) Komentářů se letos urodilo taky požehnaně, ale nechtějte po mně, abych je počítala, toho jsem si užila v červnu při přípravě 4. narozeninového gulášku :o)
V dalším roce bych chtěla... Lidičky, já bych toho chtěla! Ale maturita je potvora nepříjemná a časžeroucí! Čili - pokud taky dlouho nic nepřibyde, nedivte se prosím, sedím nad učením. Každopádně doufám, že všechny rubriky budou průběžně doplňované dalšími články, občas se tu objeví i nějaká ta muzika a samosebou: informace o Hobitovi!!! ;-)

Přeju vám všem krásné Vánoce, příjemně strávené prázdniny a volno, hodně zábavy na Silvestra a štěstí a zdraví do nového i Nového roku :-) Anar kaluva tielyanna!

Vaše Jíťa a Ernil-i-pheriannath :-)


Hobiti

Pabouk

16. prosince 2010 v 15:17 | Jíťa |  Poezie a Próza
PABOUK

Starej tlustěj pabouk přede nit!
Tlustej pabouku, teď si mě chyť!
Pabouku! Nafouku!
Mizernej vykouku!
Přestaň nebo protrhnu ti síť!
Starej Bubřino, teďka se styď!

Nevidíš mě, Bubřináči, viď?
Pabouku! Nafouku!
Spadni sem na louku!
Neuvidíš ze mě ani píď!

Bubřináč s blbým Bublinou
jdou na mě se svou sítí,
mám se stát jejich hostinou,
jenomže houby chytí!

Chstejte sítě na mušku,
jste tlustí však a líní,
že vám to stojí za fušku
- ty blbé pavučiny!
J. R. R. Tolkien, Hobit

Bilbo na oslavě 111. narozenin

Théoden

9. prosince 2010 v 17:13 | Jíťa |  Postavy
THÉODEN

Théoden byl jediným synem krále Thengela a Morwen z Lossarnachu (kraji v Gondoru). Théoden měl 4 sestry, on sám byl ze sourozenců druhý nejstarší. Nejbližší mu ale byla jeho nejmladší sestra, Théodwyn.
Theodén Rohanský
Théoden se narodil roku 2948 Třetího věku v Gondoru, kde žila jeho rodina do té doby, než se stal Thengel králem Rohanu. Théodena učili mluvit sindarsky a jazykem Západních zemí, jazyk Rohirů se naučil až později.
Králem se stal po smrti svého otce roku 2980 Třetího věku. V té době žil v Edorasu se svou sestrou Théodwyn. Théoden se oženil s Elfhildou, ta ale zemřela při porodu jediného jejich potomka, syna Théodreda. Poté zemřela i Théodwyn a její manžel Éomund a Théoden adoptoval jejich děti, Éomera a Éowyn.
Théoden byl velmi silný, rozhodný a velmi charismatický král a vybudoval si velký respekt u poddaných. A stejně jako většina mužů z Jízdmarky byl i on velmi dobrým jezdcem na koni. Po smrti Éomunda,manžela jeho sestry se stal Théoden Prvním maršálem Marky a velel tak vojskům Edorasu (Théodred a Éomer byli poté Druhým a Třetím maršálem). Théodenův meč se jmenoval Herugrim.
Za časů Války o Prsten byl Théoden na trůně téměř 30 let a první znaky stáří se už začaly objevovat. Stále více spoléhal na svého zrádného rádce Grímu (většina obyvatel mu říkala Červivec), který byl tajným špehem čaroděje Sarumana. Nakonec se Saruman naplno dostal do Théodenovy mysli a ovládal ho.
V posledních letech před Válkou o Prsten byl tedy Théoden plně v rukou Sarumana a Gríma se tak stal velice silným a v podstatě vládl on. Rohan byl neustále napadán skřety a zlými lidmi, kteří patřili k vojsku Sarumana, operujícího ze Železného pasu.
Když byl Théodred smrtelně zraněn při bitvě se skřety, stal se Éomer Théodenovým dědicem. Éomer měl ale s Červivcem velice špatný vztah který vyvrcholil Éomerovým zatčením a vypovězením z Rohanského království.
Když přijeli Gandaf Bílý s Aragornem, Théoden odmítl Gandalfovu radu, aby vytáhl proti Sarumanovi. Gandalf ale poznal, že s králem je něco v nepořádku a od vlivu Sarumana s Grímou jej odprostil. Králi se vrátila síla, pozvedl svůj meč Herugrim a i přes svůj věk se vydal do Bitvy o Helmův žleb jako vůdce.
Poután Přísahou Eorla (prvního krále Rohanu) vedl Théoden své vojsko na pomoc Gondoru při Bitvě na Pelennorských polích. Tam se postavil zejména vojskům Haradu, zabil jejich vůdce i vlajkonoše. Poté se postavil mnohem silnějšímu protivníku, Černokněžnému králi Angmaru, pánovi nazgulů. Ten Théodena srazil z jeho koně, který krále povalil a způsobil mu smrtelná zranění. Pomstěn byl Éowyn a hobitem Smělmírem Brandorádem, kteří se tajně vydali do války po boku krále. Před odjezdem do války sice Théoden jmenoval Smíška svým panošem, ale zakázal hobitovi jet do války. V posledních okamžicích života ještě stačil poděkovat Smíškovi a Éowyn a jmenoval Éomera budoucím králem. Thédoenovo tělo zůstalo v Minas Tirith do té doby než byl poražen Saurona a než byl odvezen do Rohanu, kde ho pohřbili. Théoden byl posledním z Druhé linie králů a posledním přímým příbuzným prvního krále Eorla.

Hobitín znovu ožil

1. prosince 2010 v 20:15 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
HOBITÍN ZNOVU OŽIL!

Myslím, že v Prtsenovském světě už není člověka, elfa či hobita, který by nezaregistroval mocné přípravy na vypuknutí natáčení onoho velmi očekávaného dvoudílného filmu Hobit. Před několika dny jsem na TORNu četla zprávu od jednoho člověka, který dostal úžasnou možnost podívat se přímo do Hobitína na Novém Zélandu. Říká, že vše je už skoro na 100% hotové, začíná se zelenat tráva, vysazují se kytky, zelenina... Dokonce mu bylo dovoleno fotit, ovšem musel podepsat prohlášení, že fotky nikde nezveřejní. I přes to se mně ale povedlo objevit několik záběrů přímo z Nového Zélandu, kterými se nyní můžete pokochat a zkrátit si tak trochu čekání na Hobita. :-)
Jíťa :-)
P.S.: V galerii vznikla nová složka jménem Hobit, kde se od této chvíle budte moci setkávat s fotkami a obrázky týkající se tohoto filmu :-)


Hobitín z výšky
Tak tady bych chtěla bydlet: ;-)
Hobitín
Kraj
Kraj
Kraj
Kraj - stavba
Výstavba Hobitína
Nora