Srpen 2010

Zářijový Gulášek :-)

30. srpna 2010 v 11:26 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
ZÁŘIJOVÝ GULÁŠEK

Mae govannen, poutníci! :o)
Léto a prázdniny nás pomalu ale jistě opouštějí a spolu s prosluněnými dny (ikdyž - těch moc nebylo) plnými zábavy, odpočinku, objevování, dobrodružství a já nevím, čeho všeho ještě se uzavírají do fotek, videí, dopisů, e-mailů, vyprávění a taky do vzpomínek. Nebude dlouho trvat a vládu převezme podzim. Začnë žloutnout a čevenat listí na stromech, vlaštovky budou sedět na drátech a kout plány na zimní dovolenou, po ránech bude na trávě a autech námraza, v lesích budou pobíhat houbaři, já se vydám objevovat podzimní krásy s foťákem a krom jiného - zase budou někteří z nás nuceni usednout do školních lavic.
Osobně se na podzim těším. Vlastně ani nevím, jestli mám radši léto, nebo podzim - v létě je většinou teplo, což je fajn, protože se alespoň ohřeju. Ale podzim... Ten mě tak nějak víc přitahuje. Možná to je tím, že jsem se na podzim narodila. Kdo ví... :o)
Dost o mě. Jak se máte vy? Co léto, vyvedlo se, jak jste si představovali? Kdybyste si chtěli přečíst článek o mé minidovče v Kestřanech, stačí kliknout SEMKA, je tam i jedna hezká písnička k poslechu.
Přeju vám všem krásné dny!
Vaše Jíťa ;o)

  • NAROZENINY A VÝROČÍ V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ
28. 8. oslavil Billy Boyd - Pipin Bral 42. narozky.
2. 9. uplyne 37 let od chvíle, kdy tento svět opustil J. R. R. Tolkien.
21. 9. bude Davidu Wenhamovi - Faramirovi - 46 let.
11. 10. už tomu bude 11 let od první klapky natáčení Pána Prstenů.
20. 10. oslaví náš milý Viggo Aragorn Mortensen 53. narozeniny.
31. 10. bude slavit režisér Peter Jackson - bude mu 49 let.
Všem gratuluju!

Billy Boyd se synem Jackem a přítelkyní Ali
  • BLOG NA FACEBOOKU
ernil-i-pherianath
Jak už jste možná někteří zaregistrovali, rozhodla jsem se tomuto blogu založit profila na Facebooku. Nebylo to zaviněno momentálním pomatením smyslů, nýbrž jsem se nechala inspirovat stránkou www.theonering.net, která má úplně to samé. Sice asi není moc obvyklé, aby byl blog na facebooku, ale což, proč ne? :o) Občasně by se tam měly objevovat informace o dění na blogu, o tom, co chystám, co vyjde, co vyšlo, co se děje, atd. Pokud někdo máte na Fb profil, ráda se s váma zkámoším. :o) Správcuju tam jako Ruby Bralová, což je moje oficiální hobití jméno, nechtělo se mi totiž zakládat svůj osobní profil, páč nesnáším, když musím někde o sobě prozrazovat přijmení a další důvěrnosti. Přijdťe se juknout: TADY je odkaz :-)

  • HOBIT
Mno, co na to říct? V podstatě se od chvíle, kdy od projektu odstoupil Guillermo del Torro, nic moc nestalo, Režisérskou židli by měl obsadit Peter Jackson, což myslím ale ještě nebylo potvrzeno. Vím, že začaly castingy v Americe a NZ, možná i v Anglii.
Na TORNu se ovšem objevilo toto:
Sylvester McCoy byl obsazen do role Radagasta Hnědého (jedenz 5 čarodějů, kteří přišli přes moře do Středozemě) - článek Zde. O tomhle herci se taky před pár týdny uvažovalo jako o Bilbovi...
Sylvester McCoy


  • NOVÝ TENGWARSKÝ FONT?
Toto je velmi zajímavý projekt založený na to, že Tolkien vytvořil elfy se vším všudy - i s jazykem a písmem. Kdysi dávno elfové pracně vykreslovali tngwarské znaky štětcem a dávali si s tím velkou práci. No jo, ale co si má počít takový moderní elf jednadvacátého století v době propisky? Právě pro moderní elfy byla stvořena nová podoba klasického tengwaru. Připadá mi to hodně zajímavé, takže se připravte, že se to jednoho krásného dne objeví v rubrice Písma :o)
Nový tengwar pro moderního elfa :o)

  • A CO JÁ?
Jediné, co mohu s určitostí říct je, že žiju. Ovšem není vyloučeno, že za nějakých 9 měšíců se vám budu hlásit z Bohnic. :-) Jo jo, maturita a přijímačky za dveřma. V prvním pololetí to snad nebude nijaká velká hrůza, takže by tadyměl život běžet normálně. Pak ale... Nastanou kruté časy. Prosím, nedivte se a pochopte to, když se takdy delší dobu nebude nic dít a nebudu se ozývat. Škola bude teď na nejpřednějším místě, protože je to pro mě moc důležité.
A jinak... Fotím, koukám na filmy, čtu, nenapsala jsem ani čárku a vůbec mi to nevadí, poslouchám Kamila Střihavku (kdo četl článek na Allaru o Kestřanech, pochopí), vůbec se netěším do školy a vzpomínám na Otavu :o)
A nakonec fotečka s úlovkem z antikvariátu:
ABC

Bernard Hill

24. srpna 2010 v 10:31 | Jíťa |  Herci
BERNARD HILL
Datum narození: 17. 12. 1944
Místo narození: Manchester, Anglie, Velká Británie
Znamení: Střelec
Výška: 178 cm

Britský herec Bernard Hill se narodil dne 17.12.1944. Vystudoval "Politechnic School of Drama v
Manchesteru. Jeho první rolí byla role v seriálnu BBC PLAY FOR TODAY. Jeho kariéra stoupala velmi pomalu. Hrál většinou jen v malých televizních dramatech, jako např. "Já,Glaudius". Vedle toho se také věnoval divadlu, zahrál si například hlavní roli v Mackbethovi.
Slibnější nabídka přišla až v roce 1997 (to bylo Hillovi 53 let) od Jamese Camerona. Bernard si zahrál roli kapitána Edwarda J. Smithe v blockbusteru TITANIC. Tato role ho konečně dostala do podvědomí diváků po celém světě, nejen na Britských ostrovech.
Bernardovi se začalo dařit. Zahrál si v adaptaci Shakespearova SNU NOCI SVATOJÁNSKÉ (celkem hrál ve třech různých filmových verzích) s takovými hollywoodskými esy, jako jsou Michelle Pfeiffer, Kevin Kline, Christian Bale a
Calista Flockhart.
V roce 2002 dostal Hill obrovskou šanci od Petera Jacksona. Zahrál si krále Rohanu Théodena v PÁNU PRSTENŮ (původně se s ním prý uvažovalo pro roli Gandalfa). Tato role je zatím jistě vrcholem jeho kariéry. Po skončení obrovského Jacksonova projektu
se Hill objevil po boku Halle Berry v hororu GOTHIKA, v komedii MUZIKANTI Z CLARE si zahrál s Jimem Broadbentem. Snad se mu podaří udržet se v hollywoodské elitě.
Další šanci už by (vzhledem k věku) nemusel dostat.
Bernard Hill je zkušený jezdec na koni. Má fialový pásek v karate. Zahrál si ve dvou ze tří nejúspěšnějších filmů v historii. Titanic i Pán prstenů: Návrat krále získaly 11 Oscarů. Má syna Gabriela.

Článek o mé minidovolené TU :o)


May It Be - Enya

17. srpna 2010 v 18:39 | Jíťa |  Hudba
MAY IT BE - ENYA
Když jsem před několika dny přemýšlela, co bych zde mohla zveřejnit, napadlo mě, že by nebylo na škodu připomenout si nádhernou Enyinu písničku související s Pánem Prstenů - a to konkrétně se Společenstvem. A zde ji máme v plné parádě - May It Be...
Přeju krásný a ničím nerušený poslech! :o)May it be an evening star
Shines down upon you
May it be when darkness falls
Your heart will be true
You walk a lonely road
Oh! How far you are from home

Mornie utúlië
Believe and you will find your way
Mornie alantië
A promise lives within you now

May it be shadows call
Will fly away
May it be your journey on
To light the day
When the night is overcome
You may rise to find the sun

Mornie utúlië
Believe and you will find your way
Mornie alantië
A promise lives within you now

A promise lives within you now

Faramir

9. srpna 2010 v 10:06 | Jíťa |  Postavy
FARAMIR
Faramir byl syn gondorského správce Denethora II. a jeho manželky Finduilas, dcery Adrahila z Dol Amrothu, která dvanáct let po jeho narození zemřela. Měl o pět let staršího bratra Boromira, jehož Denethor nadevše miloval. Faramir se mu podobal jen vzhledem. Vyznal se v lidech a
Faramir
vystupoval mírně, miloval učenost a hudbu. Některým lidem se zdálo, že má méně odvahy než jeho bratr, ale nebyla to pravda. Jen nevyhledával slávu a nebezpečí bez účelu. Vítal Gandalfa, kdykoli přišel, a z jeho moudrosti se učil. Oba bratři se však měli velice rádi už od dětství. Nesoupeřili spolu o otcovu přízeň ani o nic jiného. Faramirovi se zdálo nemožné, že by někdo mohl porazit Boromira, Denethorova nástupce. Zkouška Prstenu ale ukázala jinak. Boromir Prstenu podlehl, kdežto Faramir ve zkoušce obstál, odolal a nechal své zajatce, Froda a Sama odejít.
V jeho otci postupně vzrůstal vůči Faramirovi hněv - litoval smrti Boromira, jehož považoval za věrnějšího Gondoru. Protože cítil hořkost, poslal Faramira na téměř sebevražednou misi na obranu Osgiliathu. Útok mordorských vojáků vedených Prstenovými přízraky přežil Faramir jako jediný ze svého vojska a vrátil se polomrtvý do Minas Trith.
Při obléhání Minas Tirith mordorskými o několik dní později Denethor zešílel a rozhodl upálit sebe i svého syna, jehož považoval za smrtelně raněného. Tomu na poslední chvíli zabránili Pipin, Gandalf a gondorský voják Beregond. Denethor však podlehl svému šílenství a upálil alespoň sebe. Před smrtí si však uvědomil, že svého syna miluje, přestože mu to nikdy nedával příliš najevo.
Faramir byl převezen do Domu uzdravování, kde jej z jeho zranění vyléčil Aragorn, v němž Faramir poznal a přijal pravého krále Gondoru. Po bitvě se tu také setkal s Éowyn, neteří krále Rohanu, se kterou se po korunovaci Aragorna oženil a zplodil s ní pět dětí. Za jeho zásluhy mu byl ponachán titul správce a získal knížectví Ithilien. Zbytek života prožil v kopcích Emin Armen. Dožil se 99 let.

Fotky ze Stratfordu nad Avonou TADY :o)

Fotky ze Středozemě - Větrov

2. srpna 2010 v 22:23 | Jíťa |  Fotky ze Středozemě
FOTKY ZE STŘEDOZEMĚ - VĚTROV
Vážení poutníci,
v dnešním cestovatelském článku se vypravíme na vrch jménem Větrov. Na jeho vršku si můžete prohlédnout zříceniny věže Amon Súl, jež zde byla kdysi v dávných časech postavena a kde byl střežen jeden ze sedmi Palantírů. Je to také místo, kde Froda a jeho společníky napadli zlí služebníci Temného pána - Nazghúlové...
Větrov
VětrovAmon Súl
Větrov v noci
Amon Súl
Větrov
Amon Súl