Duben 2008

Gulášková tiskovka ke vzhledu a něco navíc

24. dubna 2008 v 13:21 Prstenovské Gulášky
GULÁŠKOVÁ TISKOVKA KE VZHLEDU A NĚCO NAVÍC
Vítejte, milí příchozí! :o)
Jak již název napovídá, v tomto Gulášku máte možnost přečíst si tiskovou zprávu o změně vzhledu blogu. Přidávám ovšem i pár menších zpráviček ze světa Pána Prstenů.
Příjemné počtení přeje
Vaše Jíťa
  • Tiskovka
Určitě jste zmerčili razantní změnu v designu blogu. Těmito řádky chci vyjádřit velký dík "pachateli", který se na mě před jistou dobou obrátil s nabídkou vytvoření designu pro blog, což jsem - jak vidno - neodmítla a s nadšením přijala. Onou osůbkou je Halfirien sídlící na blogu http://dor-lomin.blog.cz. Osobně se přiznávám, že nejvíc se mě líbí asi ten banner... :-) Ještě jednou: DÍKY!!!
Hobití dobrota
...viděla jsem je už v roce 2006 na Slovensku, ale tyhle jsem si dovezla z lyžáku z jednoho malého obchodu. Ještě jsem je neotevřela, takže nemůžu popsat jak chutnají... :o)
  • Do Zlína přijede Andy Serkis!
V novinách (MF Dnes) se vyskytl článek o Zlínském filmovém festivalu, který bude letos zaměřený na fantasy. Budete zde moct kromě jiných zhlédnout ukázky z Červeného trpaslíka (zastuluje Chris Barrie) a Zlatého kompasu (zastupuje Dakota Blue Richardsová). A co je hlavní - účast přislíbil i představitel Gluma Andy Serkis! Bude zde také uvedena česká premiéra filmu The Flying Scostsman, ve kterém hrál Billy Boyd! Celá akce se uskuteční 1. - 8. června a v přímém přenosu budeme moct zhlédnout předávání trofejí 7. června... Více na www.fantasyplanet.cz/lotr/art.asp?id=1449
  • Cate Blanchett...
...se dne 12.4.2008 narodil třetí potomek jménem Ignatius Martin Upton a vážil 3,6 kila :o)

Který Tajný deník ze Společenstva Prstenu se vám nejvíc líbí?

18. dubna 2008 v 21:21 | Jíťa |  Ankety
KTERÝ TAJNÝ DENÍK ZE SPOLEČENSTVA PRSTENU SE VÁM NEJVÍC LÍBÍ?
Ahoj všichni! :o)
Jak tak sleduju, Tajné deníky se těšily, těší a doufám že i těšit budou velké oblibě. Bohužel, před časem zde vyšel poslední deník ze Dvou Věží, další jsem nikde nenašla, a to brousím všude možně i nemožně. Vyhlašuju proto takovou dlouhodobou soutěž; kdo máte chuť a inspiraci, napište tajný deník nějaké z postav, která ho ještě nemá a pošlete mě ho na mejla jitka.kiki@seznam.cz, nezapomeňte taky napsat, jaký wallpaper byste za něj chtěli. Všechny deníky, co přijdou zveřejním, s výjimkou těch vyloženě sprostých a vulgárních. Tak to zkuste! :o)
Jo, a nezapomeňte hlásnout do nové ankety - jak jinak než o denících!
Vaše Jíťa :o)

Frodo Pytlík

11. dubna 2008 v 11:11 | Jíťa |  Postavy
FRODO PYTLÍK
Frodo Pytlík se narodil Drogu Pytlíkovi a Primuli Brandorádové 22. srpna 2968 Třetího věku. V roce 2980 Frodo o oba rodiče přišel, utopili se na řece Brandyvíně. Na starost si ho vzali příbuzní jeho matky. Roku 2989 přešel Frodo do opatrovnictví Bilba Pytlíka. Tehdy mu bylo 21 let, hobiti docházejí dospělosti až v 33 letech.
Frodo se tedy přestěhoval k Bilbovi do Dna pytle. Když bylo Bilbovi 111 let, přepadl ho neklid a rozhodl se odejít. Jeho přítel Gandalf z toho podezíral podivný Bilbův Prsten. Přesvědčil Bilba, aby Prsten nechal stejně jako celé Dno pytle Frodovi, a Bilbo odešel do Roklinky za elfy. Gandalf nařídil Frodovi Prsten schovat a držet ho v tajnosti. Občas pak Froda navštěvoval.
Po desetileté prodlevě mezi návštěvami se v roce 3018 Třetího věku Gandalf opět vrátil a pověděl Frodovi celý příběh o Prstenu a Sauronovi. Frodo poznal, že v Kraji dál zůstat nemůže a Gandalf mu poradil, aby společně se Samem Křepelkou, Frodovým zahradníkem, šli do Roklinky. Gandalf chtěl jít původně s nimi, ale vydal se nejprve pátrat po novinkách a ke dni odjezdu se nevrátil. Už v Kraji se ukázalo, že jsou pronásledováni Černými jezdci. K výpravě se přidali Frodovi přátelé Peregrin Bral(zvaný Pipin) a Smělmír Brandorád (Smíšek). Šťastně se dostali do Hůrky, i když je po cestě musel dvakrát zachraňovat Tom Bombadil. V Hůrce pro ně měl hostinský dopis od Gandalfa, který zapomněl odeslat, a na základě něj se po zbytek cesty spolehli na pomoc Hraničáře zvaného Chodec. Na Větrově Froda bodnul Pán Nazghúlů morgulským ostřím. Po mnoha útrapách ho přátelé dopravili do Roklinky, kde ho zachránil Elrond.
V Roklince se pak sešla Rada, aby vyřešila, co udělat s Prstenem. Bylo rozhodnuto, že Prsten musí být zničen v Hoře Osudu a Frodo se sám přihlásil jako Ten, který ponese Prsten. Od Bilba, se kterým se zde setkal, dostal mithrilovou košili a meč Žihadlo a společně s 8 společníky se vydal na cestu. V Lothlórienu dostal od Galadriel elfí plášť a lahvičku se světlem Eärendila. U Amon Henu se Boromir pokusil Prstenu zmocnit. Frodo byl nucen utéct a rozhodl se pokračovat sám. Nakonec s sebou ještě vzal přítele Sama.
Se Samem pokračovali do kopců Emyn Muil. Tam je pronásledoval tvor jménem Glum, kterého přemohli a ušetřili za slib, že jim ukáže cestu do Mordoru. Glum se však chtěl sám zmocnit Prstenu a dovedl Froda do doupěte pavoučice Oduly. Ta ho bodla svým žihadlem, ale Sam ji hrdinně zahnal. Podlehl však dojmu, že je Frodo mrtvý. Potom přišli skřeti, kteří odnesli Froda do věže Cirith Ungol. Sam zjistil svůj omyl a když se spolu začly bít dva oddíly skřetů, využil příležitosti a Froda osvobodil. Poté doputovali až k puklinám Hory Osudu, kde po boji Froda s Glumem padl Glum s Prstenem do lávy, a tak byl Prsten zničen.
Orli pak Sama a Froda zachránili před zkázou vybuchující Hory osudu. Po oslavách vítězství se Frodo, Sam, Smíšek a Pipin vydali zpět do Kraje. Ten byl obsazen zlými lidmi, ale s jejich vyhnáním si už zkušená čtveřice poradila.
Frodo se však nikdy nevypořádal se vším, co zažil, a chtěl opustit Kraj. Po dvou letech od zničení Prstenu se společně s Bilbem, Gandalfem, Elrondem a Galadriela dalšími elfy vydali lodí do Valinoru, Země Neumírajících. To bylo 29. srpna 3021 Třetího věku. Samovi Frodo odkázal svou knihu a ten po 61 letech od Frodova odjezdu po smrti své manželky Růži zřejmě přeplul moře také.

Fotky ze Středozemě - Šedé přístavy

2. dubna 2008 v 6:27 | Jíťa |  Fotky ze Středozemě
FOTKY ZE STŘEDOZEMĚ - ŠEDÉ PŘÍSTAVY
Matnúlië!
Je tu další výlet do krásných míst Středozemě, tentokrát se vypravíme do Šedých přístavů. Co k tomu dodat? Snad jen - neodplujte ještě do Zemí Neumírajících a přijďte i příště!
Namarië!
Vaše Jíťa :o)