Březen 2008

Jarní Gulášek

25. března 2008 v 4:31 | Jíťa |  Prstenovské Gulášky
JARNÍ GULÁŠEK
Mantúlie Meldor!
Jaro vkročilo do naší česko-moravsko-slezské kotliny, ale jak můžete všichni na vlastní oči vidět, počasí nastalé roční době zrovna moc neodpovídá. Vánoce na blátě, Velikonoce na sněhu - zajímalo by mě, co se bude dít v létě… :o) No, nechme úvah o počasí. Mám pro vás pár zpráviček z Prstenovského světa a taky diplomy ze soutěže, snad se vám budou líbit.
Moc vám taky děkuju za všechny možné pochvaly, jsem za ně moc a moc ráda!
Krásné jaro přeje
Vaše Jíťa
  • Diplomy
Musela jsem je vám poslat mejlem, poněvadž byly moc velký…
  • Tolkien Reading Day - DNESKA
První Tolkien Reading Day (zkráceně TRD) se konal 25. března 2003 za podpory Tolkien Society jako den propagující a povzbuzující čtení Tolkienových děl a prací ve školách a knihovnách. Navíc je slaven i Tolkienovými fanoušky. Takže si v klídku sedněte a začtěte se do nějaké z mnoha knížek, jež J. R. R. T. napsal!
  • Svatba
Sean Bean (Boromir) se 19. 1. 2008 oženil, tentokrát už počtvrté! Jeho novou manželkou se stala Georgina Sutcliffe
  • Narozeniny v dubnu
20. dubna oslaví představitel Gluma Andy Serkis 44 let. Druhým dubnovým oslavencem je 26. 4. Jack William Boyd - synek Billyho Boyda - slavící své druhé narozeniny. Gratuluju!
  • Návštěvnost
Rozhodla jsem se tak trošku pochlubit s výčtem zemí, ze kterých zde byly učiněny návštěvy. Byly to: Maďarsko, Itálie, Francie, Německo, Bělorusko, Polsko, Švýcarsko, Slovensko, Velká Británie, Kanada, Řecko, Nizozemsko, Rumunsko, Švédsko, USA, Turecko, Španělsko, Rakousko, Mexiko, Belgie, Gruzie, Chorvatsko, Uruguay, Finsko a dokonce i Nový Zéland!
Thank you for visiting my blog about the Lord of the Rings! I hope you like it there. I am preparing an english version of this site. I am going to activate it in December, probably, because I haven´t got much time at the moment. So enjoy your stay here and have a nice day!

Ukažte blog světu

20. března 2008 v 10:43 | Jíťa
UKAŽTE BLOG SVĚTU
Ahoj!
Tak jsem re rozhodla se zapojit do soutěže s blogem o mobila a MP3/4 (ta by se mě mooc líbila). Nápad na tyhle fotky mě napadl jedné noci, kdy jsem nějak nemohla usnout a tak - abych jen nemrhala časem - jsem přemýšlela, co s adresou blogu vyfotit. No a výsledek je následovný. :o)
Přeju krásné Velikonoce - svátky jara - letos spíš na sněhu! :-)
Vaše Jíťa :o)
P.S.: Děkuju za všechny pochvaly, moc si jich cením!

Pár věcí o natáčení

14. března 2008 v 5:49 | Jíťa |  Natáčení - LOTR
PÁR VĚCÍ O NATÁČENÍ
Jednou z nejsilnějších scén Návratu krále, je ta, v níž Pipin zpívá Denethorovi v hodovní síni tesknou baladu, zatímco Faramir jede na jistou smrt. Meldii písně složil představitel hobita Billy Boyd, který píseň také nazpíval. ,,Napsal jsem tří různé melodie a Peterovi se jedna z nich líbila. Je to takový skotský lidový popěvek," říká Boyd. Na soundtracku se rozhodl účinkovat také Peter Jackson, a nezastavil ho ani fakt, že neovládá žádný hudební nástroj. S pomocí skladatele Howarda Shorea nahrál jeden úder na gong, který se skutečně dostal do Dvou věží.
Viggo Mortensen se do své role tak ponořil, že si sám spravoval kostým a dělal i svoje kaskadérské kousky (což vedlo k tomu, že se málem utopil při natáční scény za Dvou věží, kdy Aragorn po souboji s vrrky spadne z útesu do řeky). Mortensen také trval na tom, že bude ve všech záběrech místo lehčí hliníkové atrapy používat skutečný ocelový meč, který navíc neustále nosil s sebou i mimo plac, kvůli emuž se několikrát dostal do konfliktu s novozélandskou policií.
Scéna, v níž skuruti před bitvou u Helmova žlebu buší svými kopími do země, vznikla díky rituálu, který před každým záběrem provozovali kaskadéři. jacksonovi se jejich zvyk natolik zalíbil, že se ho rozhodl zakomponovat do filmu. Na natáčení davových a bitevních scén se ale nepodíleli jen zkušení kaskadéři. Například skřety, kteří ve Dvou věžích kácejí stromy u Fangornu, představují několikanásobní vítězové dřevorubeckých klání, a zdivočelé Vrchovce, které Saruan poštve drancovat Rohan, si pro změnu zahráli drsní novozélandští motorkáři.

Malá soutěž...

4. března 2008 v 3:42 | Jíťa
MALÁ SOUTĚŽ...
Mantúlie Meldor!
Je zde další soutěž, doufám, že se vám v ní bude dařit a že budete na všechny otázky znát odpovědi... Tak do toho! :o)
Namárië, vaše Jíťa
1)Kdo nesl Prsten do Mordoru?
2)Kdo je správcem Gondoru?
3)Jak se jmenuje mordorská brána?
4)Jaké je Samovo příjmení?
5)Jaké je jméno rohanské štítonošky?
6)Co na diplom?
7)Pro jistotu připojre i mejla...