Květen 2007

Liv Tyler

27. května 2007 v 0:34 | Jíťa |  Herci
LIV TYLER
Liv se narodila bývalé modelce a rockové fanynce Bebe Buell. Liv strávila většinu svého dětství v domnění, že je její otec Todd Rundgren a proto používala jméno Liv Rundgren. Krátce po jejím narození se její matka s Todem rozešla a společně s Liv se přestěhovali do Portlandu ve státu Maine. Když vyrůstala začala si postupně všímat své podoby se zpěvákem skupiny Aerosmith Stevenem Tylerem, který byl rodinný přítel. Nakonec zjistila, že jejím biologickým otcem je Steven Tyler. Proto ve svých 12 letech přijala příjmení Tyler za své vlastní.
Liv venku

Když jí bylo 14 let tak se s matkou přestěhovali zpět do New Yorku, kde Liv začala s modelingem. Liv se zanedlouho objevila na titulních stránkách velkých časopisů jako Seventeen, Interview a Mirabella. Poprvé na sebe více upozornila v roce 1994 díky videoklipu Aerosmith "Crazy", kde se s Alicia Silverstone objevily jako sexy teenagerky. Svůj filmový debut uskutečnila stejný rok v thrilleru Němý svědek "Silent Fall". O rok později se objevila v kladně přijatém romantickém dramatuTěžká váha "Heavy".
Po kladném přijetí předchozích filmů se objevila v komedii Na plný pecky "Empire Records" (1995). Komedie byla zklamáním jak komerčně, tak i mezi kritikou. Skutečný průlom nastal díky romantickému dramatu Svůdná krása "Stealing Beauty"(1996). Ve filmu si zahrála 19 letou dívku, která přijede do Itálie nalézt svého otce a ztratí zde své panenství. Po tomto úspěchu se náhle Hollywoodským nováčkem a magazín People ji označil jako jednu z 50ti nejhezčích žen roku 1997.

Ve filmu To je náš hit "That Thing You Do!" (1996) si zahrála po boku Toma Hankse. Další významnou roli jako dcera Bruce Willise a dívka Bena Afflecka ve velkorozpočtovém akčním scifi filmu "Armageddon" (1998). Následující rok se objevovala v úspěšném filmu Vítejte v Holly Springs "Cookie's Fortune" spolu s Glennem Closem, Julianne Moore, Charlesem S. Duttonem a Chrisem O'Donnellem.
V sarkastické komedii Dr. T a jeho ženy "Dr. T & the Women", vyprávějící o nelehkém životním údělu oblíbeného dallaského gynekologa si zahrála menší roli Marilyn. Rok 2001 začala hlavní rolí v komedii Začalo to jedné žhavé noci "One Night at McCool's". Velký úspěch, ale přišel v obrovském hitu, kde se objevila je trilogie režiséra Petera Jacksona Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" (2001). Zde si zahrála po boku Elijaha Wooda (Frodo) v roli Arwen. Veleúspěšná trilogie na motivy J.R.R. Tolkiena pokračuje podle názvů jeho tří dílů Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" (2002) a Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" (2003).


Liv Tyler

Arweniny šaty

11. května 2007 v 5:01 | Jíťa |  Natáčení - LOTR
ARWENINY ŠATY
Mára rë, milí příchozí! :o)
Jak jsem zjistila, vyhledávaným předmětem na internetu v oblasti Pána Prstenů jsou šaty Arwen. Rozhodla jsem se tedy, že něco zkusím sehnat. Sice toho elfího Arwenina oblečení nebylo moc k sehnání, a když, tak byl obrázek moc velký, ale přesto se mi nějaké podařily najít. Pokochejte se tedy éteričností elfů a jejich ošacením....
Namarië tenn' enomentielva! Jíťa

Aragornův deník ze Dvou Věží

3. května 2007 v 3:05 | Jíťa |  Tajné deníky ze Dvou Věží
TAJNÝ DENÍK ARAGORNA ZE DVOU VĚŽÍ
Den jedna: Běžel jsem čtyřicet mil přes Rohan. Žádné veverky k jídlu. Gimli má tak velikost na pečení. Slyšel jsem, že trpaslík chutná jako kuře. Ještě nejsem král.
Stav strniště: uspokojivý.
Den dva: Narazili jsme na armádu Rohirů. Ptal jsem se Eomera, jestli ví, kde jsou hobiti. Odpověděl velice zdrženlivě. Možná je pořád naštvaný kvůli tomu poslednímu flámu, kdy jsem mu pomaloval celého koně sprosťárnama v elfštině. Odpustil jsem si poznámku, že evidentně kopíruje Legolasův účes. Choval by se ke mně jinak,kdybych byl král.

Den tři: Když člověk vidí jednu hromadu spálených skřetů, zná je všechny. Víc nemám co říct.

Den čtyři: Potkali jsme Gandalfa. Ukázalo se, že ve skutečnosti nezemřel, ale Balrog ho donutil pracovat pro firmu, co prodává prášky na praní a on je teď Gandalf Bílý Bělejší. Děvka jedna prodejná. Příště si nechá zaplatit za trik se špičatým kloboukem.

Den šest: V Edorasu. Král Theoden se na mě vytahoval. Pořád: "Jsi tu snad král? Pokud vím, tak jsem tady král já. A když se podívám kolem, nevidím nikoho jiného s korunou na hlavě. Co?"
Musel jsem připustit, že ještě nejsem král.
Za trest jsem mu ukradl peněženku a otevřel jsem si účet v rohanském GAPu. Koupil jsem Gimlimu a Legolasovi stejné kloboučky.

Den sedm: Eowyn se asi líbím. Ani se jí nedivím, to mužné strniště vzrušuje i mě samotného.

Den devět: Spadl jsem z útesu. Pitomí vlci ze Železného pasu. Zdálo se mi, že mě zachránila Arwen, ale když jsem se probral, líbal jsem koně. Ztratil jsem někde v řece ten blýskavý náhrdelník. Dost mě to naštvalo, není nad nevkusnou bižuterii. No, Prsten je možná lepší.
Stav strniště: mokré.

Den dvanáct: Triumfální návrat do Helmova žlebu. Gimli mě objal. Copak mi musí pořád připomínat, že mi sahá jenom do pasu? Legolas mi vrátil náhrdelník. Mumlal něco v elfštině, nerozuměl jsem, jestli to bylo "Jdeš pozdě" nebo "Poval mě na zem a pořádně mi to udělej". Fakt nevím. Musím si trochu oprášit elfštinu, ať není trapas.
Pořád nejsem král, ale udržování morálky mužstva mě tak zaměstnává, že nemám čas nad tím dumat. Bitva, co nás čeká, by fakt měla být brnkačka.

Den čtrnáct: Stojím na hradbách Helmova žlebu. Míří sem absolutně neskutečné množství skřetů. Stejně, na koho se to tady hrajem? Asi jsme zcvokli. Snad to tady má nějaký zadní dvířka.
později: Elfové poslali na pomoc oddíl těch nejštíhlejších a nejpůvabnějších válečníků. V boji nebudou k ničemu, ale aspoň se budu moct dívat na něco pěkného, až budu umírat. Theoden pořád bručí: "To je neuvěřitelné!" kvůli elfům. Musím s ním souhlasit, je neuvěřitelné, že Haldirovo obočí neladí s jeho vlasy.
Snažím se vyklouznout zadními dvířky, ale Gimli za mnou všude chodí. S takovou nikdy nebudu král.

Den patnáct: Nečekaně jsme zvítězili, ale oslavy pokazila nechutná pohlednice od Faramira, na které je on na pláži v Osgiliathu s Tím, kdo nese Prstena jeho tlustým společníkem, jsou v barevných šortkách a popíjejí vodku s džusem. Je tam napsáno:
Drahý Aragorne
Díky za Prsten a hobity. Jsou malí, ale šikovní. Něco takového jsem vždycky chtěl. Pořád vzpomínám na naši společnou noc v Minas Tirith.
Zdravím a líbám,
Faramir
Zatracený Faramir. To už jsem mohl nechat Prsten Boromirovi. Aspoň vím, že ho Sam zabije, jestli si něco zkusí.

Pořád ještě nejsem král.