Únor 2007

Tajný deník Samovy přikrývky - druhá část

23. února 2007 v 8:01 | Jíťa |  Tajné deníky ze Společenstva Prstenu
TAJNÝ DENÍK SAMOVY PŘIKRÝVKY - DRUHÁ ČÁST
Den osmnáctý: V dolech Morie. Trpaslík vypadal velmi dobře, to musí být tou helmou. Byla jsem velmi šťastná, že jsem byla vybrána na pokračování cesty, místo toho, aby mě poslali pryč s poníkem. Snažím se jak můžu, abych udržela velmi přitažlivého pana Froda v pohodlí. Můžu i něco zkusit. Sam mne nemůže zabít, protože nejsem živá. Jdu na to!
Den devatenáctý: Stále v Morii. Byla jsem použita tím hobitem s mrkví. Legolas se s ním pod přikrývkou potěšil, myslel si, že to byl Pipin. Jsem tak rád, že jsem zase v blízkosti elfa! Oh! Zapomněla jsem říct ostatním přikrývkám, že ten drb je pravdivý - Legolas má opravdu pevný zadek. Musím si na to zítra vzpomenout a říct jim to. Je to jediný drb mezi přikrývkami.
Den dvacátý: Čaroděj spadl do stínu. Velká škoda, že i se špičatým kloboukem. Rozhodně byl lepší než Gondorský roh. Každý je z toho rozmrzelý. Legolas mě vybral, abych mu pomáhala při jeho předvádění muzikáluSilmarilion. Byl u toho nahý. Nádherně vysoké kopy. Ubohý Legolas byl sklíčený, když jeho výkon nikdo neocenil, tak mě vzal s sebou, když šel pryč, aby se vytrucoval. Slíbila jsem, že o tom jeho výbuchu vzteku nikomu neřeknu. Ubohý nepochopený elfský princ - udělám pro něj cokoliv, jestli zůstane nahý!
Den jednadvacátý: V Lorienu. Byla jsem vyprána a spravena. Ještě, že tak, Boromir si ze mne chtěl totiž udělat JEHO přikrývku.( Klepu se hrůzou, když na to pomyslím) Měla jsem tu čest doprovázet Legolase do koupele v zrcadlové fontánce. Musela jsem slíbit, že nikomu neřeknu o těch blonďatých vlasech, co mu vypadly. Můj ubohý elf - udělám pro něj cokoliv, jestliže zůstane nahý!!!
Den dvaadvacátý: Nový drb od ostatních přikrývek - Boromir souloží zároveň s Pipinem i s tím druhým malým hobitem. Je to vytížený muž. Jinak ten trpaslík má něco s tou šéfovou elfkou. Ten trpaslík snad dostane všechny elfy. Aspoň se nepřiblíží ke mně.
Den třiadvacátý: Jedu lodí s Legolasem a trpaslíkem. Elf je mi velmi oddán, když spí, tře si mnou pod nosem a všude mne bere s sebou. Udělám pro něj cokoliv, jestli se zase vysvlíkne. Začínám se trochu obávat vzrůstajícího přátelství mezi elfem a trpaslíkem, protože tento trpaslík vypadá, že všechny nadržené elfy dostane.
Den čtyřiadvacátý: Mám jméno. Legolas mi říká Zlatíčko, není to hezké? Stále se přátelí s trpaslíkem. Trpaslík se na mne škaredě dívá. Drž se zpátky, malý tvore, elf je můj! Udělá taky cokoliv aby se zase svlékl? Radši nechci znát odpověď.
Den pětadvacátý: Velká bitva. Boromir byl zabit. Bylo mi to trochu líto, když chlípní muži odcházeli. Pipina a toho druhého hobita chytili Skurut - Hai. Pipin bude v pohodě, cestu ze zajetí si vysouloží. Drb od ostatních přikrývek - ten hobit s mrkví definitivně zaprodal Společenstvo. Asi už ho unavovalo být jen "ten druhý hobit." Pan Sam odešel s panem Frodem do Mordoru. Ubohý pan Frodo nemohl unést, že má na něj každý spadeno. Loučím se s vámi, dávejte pozor na tu věc, co vás sleduje. Později - Ten rádoby král přiměl Legolase, aby šli honit skřety a mne tady nechal. Můj ubohý a nepochopený elfí princi s pevným zadkem - budu ti navždy vděčná. Ale stejně to byl trpaslíkův nápad.Chtěl totiž, aby si třel pod nosem jím samotným. Pitomý trpaslík. Jsem teď velmi osamělá.

Tajný deník Samovy přikrývky - první část

15. února 2007 v 18:42 | Jíťa |  Tajné deníky ze Společenstva Prstenu
TAJNÝ DENÍK SAMVOY PŘIKRÝVKY - PRVNÍ ČÁST
Den první: Opustila jsem Kraj. Asi bych se měla představit - jsem přikrývka pana Samvěda Křepelky. Odešel s Frodem Pytlíkem na nějakou výpravu kvůli nějakému prstenu.
Den druhý: Potkala jsem se se dvěma mladšími hobity. Ten Pipin už má mezi ostatními přikrývkami reputaci, ale jména ostatních hobitů si nemůžu zapamatovat.
Den čtvrtý: Minulou noc jsem jen takktak vyvázla od probodení mečem. Nebyla jsem vybrána, abych zakrývala ty falešné hobity. Mé ubohé spolupřikrývky byly roztrhány na kousky. Další novinky - hobiti se dali do spolku se zapáchajícími a oplzlými lidmi. Doufám, že se k nim nedostanu moc blízko, myslím totiž, že by mohli mít vši.
Den pátý: Ubohý pan Frodo byl zraněn. Pan Sam mi řekl: "Udržuj eplého pana Froda v pohodlí." Žádný strach Same, nevykřikl jsi to nahlas. Budu se snažit být přítulná k Frodovi jak jen to bude možné, myslím totiž, že je velmi atraktivní.
Den šestý: V Roklince. Cestou sem mě při honičce s Černými jezdci namočili v řece. To ti jezdci neví, že jednobarevné úbory se už nenosí? Jsem velmi šťastná přikrývka - na posteli pana Froda.
Den sedmý: Celou dobu jsem navlhlá a jsem cítit po jahodách. Myslím, že pan Sam to s těmi všemi koupelemi přehání. Jinak, ten elfovský šéf jede po Pipinovi. Ten hobit je jistě někde kolem.
Den desátý: Jdu na výpravu s hobyty a bychom zničili Prsten v ohni. Jdu já! Byla vybrána přikrývka, se kterou se nejlépe mazlí. Jsem velmi vděčná za tuto čest.
Den jedenáctý: Odešli jsme na výpravu. Čtyři hobiti doprovázení malým trpaslíkem, velmi bledým elfem, čarodějem s velice zajímavým špičatým kloboukem a dvěma lidmi, jeden je oplzlý hastroš. Myl se vůbec někdy?
Den dvanáctý: Legolas, ten velmi chlípný elf mě vybral, abych ho doprovázela do koupele. Použil mě, aby se osušil po koupeli a pak se na mě nahý opaloval. Je velmi dobré být přikrývkou...
Den třináctý: Byla jsem použita Pipinem, hrál hru "Schovej hobita" s jedním z mužů. Začínám si myslet, že Pipin je trošku divnej. Aaach! Chci se koupat s elfem!
Den čtrnáctý: Zhoršuje se to. Byla jsem použita Aragornem, který mne pořád ve spánku žmoulal. "Pořád nejsem král" vzdychal. Poznala jsem, že ho silně přitahuje pan Frodo. Sam ho zabije, jestli se o něco pokusí. Později - chytla jsem od Aragorna vši! Nesnáším je! A jé, krásná Arwen se mazlila s tím trpaslíkem. Všechno mě velmi svědí.
Den patnáctý: Chvála panu Samovi, dokázal mě zbavit vší mlácením o skálu. Bohužel se obávám, že se mi zvětšuje díra. Chci se zase koupat s elfem!
Den šestnáctý: Boromir ve mě našel díru a velmi ho to potěšilo. Au - byla jsem použita Pipinem v nechutné hře "Zahraj na Gondorský roh". Nebo to byl ten hobit s mrkví? Nemůžu ty dva hobity od sebe rozlišit. Později: Díra opět užita kouzelníkem pro prasárnu se špičatým kloboukem. Pan Frodo byl velmi dojat, ale díra se mi fakt zvětšuje. Začínám se obávat o svou existenci. Chci se koupat s elfem!
Den sedmnáctý: Jsem na velkém zasněženém kopci. Pan Sam se mnou přikryl pana Froda, který se moc třásl poté, co mu Aragorn stáhl dolů kalhoty. Neobviňuji ho. Byla jsem tam, dělala jsem to. Hmm. Budu dnes v noci velmi mazlivá. Pozeději: Díky té díře jsem se stala nejoblíbenější přikrývkou. Ten druhý hobit - ne Pipin - zase použil tu mrkev. Násilnická mrkev! Trhaná díra! Chci se koupat s elfem!!!

Quenijsko - Český slovník F

10. února 2007 v 10:10 | Jíťa |  Quenijsko - Český slovník
QUENIJSKÝ SLOVNÍK F
faica - opovrženíhodný, nízký, podlý, hanebný, odporný
faila - čestný, spravedlivý, velkorysý
faina- - vyzařovat, vysílat paprsky světla
fainu- - uvolnit, propustit, vypustit, pustit, zbavit někoho něčeho
fairë (2) - zář, záře, svit
fairë (pl. fairi) - fantom, přízrak bez těla, viditelný jako bledý tvar, i duch obecně
falassë - pobřeží, břeh, pláž
falasta- - pěnit, zpěnit, napěnit
falastala - pěnící, vzdouvající se
Falastur - pán pobřeží
fallë - pěna
falma - (pěnící) vlna; falmalinnar - na pěnící vlny
falmar (pl. falmari), falmarin (pl. falmarindi) - nymfa, mořská víla, duch moře; odnož Teleri
falqua - průsmyk, soutěska (v horách)
fana - závoj, roucho (v něm se zjevovali Valar očím lidu)
fána, fanë, fánë - bílá, bělostná
fanga - vous, vousy, bradka
fanya (pl. fanyar) - mrak (bílý)
fanyarë - obloha, mraky a vzduch nahoře
fárë - dost, dostatek; ufárë - nedostatek; fárëa - dostatečný
farnë - obydlí, příbytek (orofarnë - horský příbytek)
farya- - stačit, stačit, být dost
fas - spleť, změť, střapec
fasta- - zamotat (se), splést se dohromady, rozcuchat (se)
fatanyu - peklo
fatsë - střapec, změť, spleť
fau- - rozevírat se, zet, šklebit (se) (o otvoru)
fauca - žíznivý, vyprahlý; s otevřenými ústy
fëa (pl. fëar) - duše, duch
fëalókë - jiskřivý drak
felpa, uilë - mořská řasa, chaluha
fen - rákos
fenda - práh
feuya- - cítit odpor z něčeho, ošklivit si, hnusit si
fifíru- - pomalu se ztrácet, pomalu slábnout
fifírula - ztrácející se, blednutí
filit (pl. filici) - pták
filquë, filinquë, filimpë - kapradí
filya - jeskyně
finda - mající vlasy, -vlasý
findë, finë - vlas, kadeř
findessë - vlasy osoby jako celek
finë - modřín
finwa - bystrý, prozíravý, důvtipný
fion (pl. fiondi, fioni) - sokol, jestřáb
fir- - umírat, ztrácet se, blednout
fírë - smrt, konec, poslední výdech
Fíriel - ta, která zemřela
Fírima (pl. Fírimar) - ti, kteří jsou náchylní zemřít - smrtelníci; fírimain - 2.p. mn.č.
firin - mrtvý (ve smyslu přirozené smrti smrtelníků)
firinga - náhrdelník
Firya (pl. Firyar) - smrtelník
foa - zásoba, hromada, poklad
foina - skrytý, utajený
fólë - tajemství;
fólëa - tajemný
fólima - tajnůstkářský
formaitë - pravoruký - pravák
Formen - sever
forya - pravý (strana)
fuinë - stín, hluboký a temný, temnota, tma, šero
fum- - spát
fúmë - spánek
fumella, camillofúmelot - vlčí mák
fúmello valinórea, camillo - velký vlčí mák
fúrima* - prolhaný
furin - skrytý, utajený
furu - lež, lhát

Fotky ze Středozemě - Lothlorien

2. února 2007 v 14:00 | Jíťa |  Fotky ze Středozemě
FOTKY ZE STŘEDOZEMĚ - LOTHLORIEN
Ahoj!!! :o)
Je tady další článek do rubriky Fotky ze Sředozemě. Minule jsem dostala tipy na Lórien, tak tady ho máte a užijte se ho. A co by to mělo být příště? Jako obvykle, písněte do komentářů.... Mějte se fajn!
Namarië! Jíťa :o)