Říjen 2006

Fotky ze Středozemě - Minas Tirith

24. října 2006 v 10:31 | Jíťa |  Fotky ze Středozemě
FOTKY ZE STŘEDOZEMĚ - MINAS TIRIRH
V rubrice Fotky ze Středozěmě se budou nacházet články s obrázky vždy z určitého místa, jako například z Kraje, Edorasu, Železného Pasu a podobně. Dneska to je Minas Tirith. Obrázky jsou stažené z www.arwen-undomiel.com . Do komentářů mě můžete napsat, jaká další místa, respektive obrázky byste tady chtěli vidět.
Tak si to užijte a těšte se nä další. Namarië!
Jíťa

Tajný deník Boromira

20. října 2006 v 9:50 | Jíťa |  Tajné deníky ze Společenstva Prstenu
TAJNÝ DENÍK BOROMIRA
Den první: Zúčasnil jsem se Elrondovy rady. Aragorn se naparoval jako obvykle. Myslí si, že je tak úžasný jen proto, že spí s támhletou elfí kočičkou. Jenom proto, že má širokou hruď, pevné a vypracované svaly, tváře ošlehané větrem a zarostlé mužným strniskem, tak to neznamená...Cože? Trošku jsem se zapomněl. Zdá se, že jsem odsouhlesil zúčasnit se jakési Výpravy, zatímco jsem se nechal unést Aragornovým drsným zjevem. Sakra.
Den třetí: Blbej Prsten. Blbá výprava. Blbý Společenstvo.
Den čtvrtý: Frodo dneska upustil Prsten. Zvedl jsem ho, ale Aragorn mě přinutil vrátit ho zpátky. Arogantní zmetek. Zajímalo by mě, jak by se tvářil, kdybych mu svůj Gondorský roh vrazil přímo do...blbej Prsten!
Den pátý: Je nad slunce jasné, že Aragorn má zájem o Froda. Hahaha, Sam ho zabije, jestli se o něco pokusí.
Den šestý: Aragorn pořád jede po Frodovi. "Boromire, vrať zpátky Frodíkovi ten Prsten!" "Boromire, JÁ ponesu Froda na Caradhras!" "Boromire, přestaň se snažit useknout Frodovi ve spánku hlavu, aby ses dostal k Prstenu!" Do očí bijící protekce. Už mě to fakt štve.
Den destátý: Proč nejede Aragorn po mě?
Den jedenáctý: Nesl jsem Froda z Morie. Docela se mi to líbilo. Doufám, že se ze mě nestává perverzní hobitofil, jako ze strýčka Windemira. Ne po tom, co se mu stalo. Smíšek a Pipin jsou taky mazlíci...Mimo jiné, Gandalf zemřel.
Den třicátý: V Lorienu. Galadriel je docela kus. Jsem si docela jistej, že ji přitahoval můj zanedbaný mužský zevnějšek. Legolas se vykoupal v její fontánce. Průůůser!!! Hahaha. Přerostlý elfí pako. Vsadím se, že si barví vlasy. A taky má na nose beďara. Aragorn mi navrhl, že bychom se taky mohli vykoupat. Potom jsem pochopil, že nemyslí společně. Blbej Aragorn.
Den třicátý třetí: Frodo vyšiluje kvůli Prstenu. Nenechá se mě na něj ani podívat. Přiznávám, že jsem se s ním kvůli tomu porval. Váleli jsme se po zemi, dokud nakednou nezmizel. Odolal jsem touze trochu se s ním pomazlit (usnadnil mi to, když mě nakopl do obličeje). Aragorn by žárlil. Ha!
Den třicátý pátý: Zabili mě skřeti. Blbí skřeti.

Tajný deník Legolase

14. října 2006 v 18:38 | Jíťa |  Tajné deníky ze Společenstva Prstenu
TAJNÝ DENÍK LEGOLASE
Den první: Zúčasnil jsem se Elrondovy rady. Byl jsem tam ze všech nejkrásnější. Souhlasil jsem, že doprovodím nějaký malý lidičky do Mordoru, kde budou házet Prsten do sopky. Velmi důležitý úkol - ten Prsten je nějaká cetka.
Den čtvrtý: Boromir je tak otravný. Proč s sebou musí pořád tahat ten štít, velký jak kolo od vozu? Vylezli jsme na Caradhras, ale ti neschopní lidé, kteří neumějí chodit po sněhu trvali na tom, abychom se vrátili zpátky. Stoprocentně jsem nejkrásnější člen Společenstva. Ať žiju!!
Den šestý: V Morii je taková tma, že si ani nemůžu pořádně rozčesat vlasy. Mám hrozný strach, že se mi zacuchají. Skřeti jsou tak hloupí. Pořád jsem nejkrásnější.
Den desátý: Gandalf spadl do stínu. A mě se dělá na nose beďar. Je to velmi vážná situace, neboť elfí beďary vydrží obvykle 500 a více let. I navzdory tomu jsem pořád nejkrásnější.
Den jedenáctý: V Lothlorienu. Mám podezření, že Galadriel by mohla být hezčí než já. Navíc jsem si naprosto jistý, že kopíruje můj účes. Já už jsem to tak nosil před tisícem let. Hloupá coura. Byla dost naštvaná, když jsem si z její fontány udělal bublinkovou koupel. Rozhodl jsem se ignorovat její řeči, že mé vlasy ucpaly odpad. Ani jediný vlásek mi nevypadl už 800 let, proč by mi měly vlasy začít padat právě těď? Zatím jsem pořád nejkrásnější.
Den třicátý: Všechno tohle pádlování v loďkách je mor na mou pleť. Aragorn začíná pokukovat po Frodovi. Sam ho zabije, jestli se o něco pokusí. Pořád jsem nejkrásnější.
Den třicátý třetí: Boromir v moci Prstenu. Je to tak únavné. Já rozhodně nemohu podlehnout vůli Prstenu, protože mám všechno co potřebuji. To jest perfektní vlasy a pevný zadeček. Poslední dobou dostávám velmi podivné dopisy od někoho jménem Martina, která chce se mnou provádět obscénní věci. Naštěstí mám super elfí zrak, takže jí uteču, když ji uvidím přicházet.
Den třicátý pátý: Boromir je mrtvý. Smrt byla dost ošklivá, což nebylo nutné. Aragorn jej políbil, když vydechl naposledy. Copak se člověk musí nechat probodat šípy skrz naskrz, aby si ho vůbec někdo všiml? Boromir rozhodně není krásnější než já. Nedokážu to pochopit. Asi budu trucovat. Frodo se Samem na cestě do Mordoru. Malinkatí človíčkové starající se jeden o druhého - vlastně docela roztomilé. Jsem si jistý, že Gimli má o mě zájem. Je to tak nespravedlivé, je mi jen do pasu, což může být výhoda, ale silné copy a velká helma mě spíše odrazují. Myslím, že nás ještě čekají krušné chvíle. Velmi krušné.

Kterak Boromir Prsten dostal

10. října 2006 v 18:34 | Jíťa |  Poezie a Próza
KTERAK BOROMIR PRSTEN DOSTAL
U lavice cosi stálo,
s Prstenem si broukalo,
Bodejž si jen trochu málo,
ty hobitče makalo!
[]
V poledne v tom okamžení,
Aragorn jde z roboty,
a mě stydne u vaření,
pro tebe ty Frodo, ty!
[]
Mlč! Hle husar a kočárek.
Hrej si - tu máš Žihadlo!
Nežli Arwen dořekla to,
na podlahu dopadlo.
[]
A zas do hrozného křiku,
I bodejž tě Sauron sám!
Že na tebe nezbedníku,
Boromira zavolám?
[]
Pojď si proň ty Boromire,
pojď, vem si ho, zlostníka!
A hle, tu kdos u Dna Pytle
dveře zlehka odmyká.
[]
Malá, bledá, oči divé,
podeštítem osoba,
mručí, chrochtá, funí, plive,
vichřici se podobá!
[]
Dej sem Prsten! Kriste Pane,
dejž mé duši klid a mír!
Div že smrt ji neodvane,
stojí tady Boromir!
[]
Ke stolu se plíží tiše,
muž z Gondoru jako stín,
Arwen hrůzou sotva dýše,
Froda chopíc na svůj klín.
[]
Již vztahuje k němu ruku,
Arwen tisknouc ramena,
Pro Gandalfovu drahou muku!
Padá smyslů zbavená.
[]
Tu slyš - jedna, druhá, třetí,
K obědu je právě čas,
klika cvakla, dvéře letí,
Aragorn jde domů zas.
[]
Ve mdlobách tu Arwen leží,
Frodo u ní schoulený,
oba dva jae vzkřísil stěží,
ale Prsten - ztracený!

Anketa o nejoblíbenější knížku od J. R. R. Tolkiena

6. října 2006 v 9:50 | Jíťa |  Ankety
Jako vždycky, klikněte na komentáře a hlasujte... :o)